IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

От КТ "Подкрепа" ще настояват: 1000 лв. минимална заплата


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

58
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
По времето на Иван Костов минималната заплата растеше с 18% средно на година, но тръгна от много ниска база. При тройната коалиция (НДСВ+ДПС+БСП), МРЗ растеше с 13% средно на година. Откакто ГЕРБ завзе властта през 2009-та година, минималната заплата расте с 8% средно на година. ГЕРБ не са способни да вдигнат минималната заплата с повече от 10% за една година, а 1000 лева означава скок с 78,6%.
отговор Сигнализирай
57
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Да се върнем на пенсиите. През 1942 година размерът на пенсиите е стигал за чифт *** и пенсии са получавали 53702 пенсионера. Това е пенсионния фонд, за който някои тръбят, че бил откраднат, а реално става част от бюджета на България.
отговор Сигнализирай
56
До 55
преди 5 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Заплати от по 90-100 лв. е имало през 1965-1966 година. През 1980 средната заплата е била 182,50 лв., а през 1988 е била 252,08 лв. (НОИ). Минимални заплати взимаха главно тези, които получаваха бакшиши като келнери, бръснари и фризьори и т.н. и реално много малко хора бяха наистина на минимална заплата.
отговор Сигнализирай
55
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 1 Не харесвам 1
С това за обувките хем ме разсмяхте, хем ми стана тъжно. Обувките за възрастен бяха между 12 и 20 лева, а за децата два пъти по-евтини. Голямата разлика със сега беше в качеството и доколко подхождат за стъпалата на българите. Преди обувките издържаха с години, сега месеци. Преди пасваха на краката на българите, защото калъпите се правеха след подходящо изследване на формата и размерите на ходилата, но от 1990 година ги правят според чужди калъпи и не са подходящи за ходилата на българите.
отговор Сигнализирай
54
До Анонимен 55
преди 5 години
Харесвам 2 Не харесвам 2
За каква стая наемът е бил 8-9 лв на човек?! Ток и вода не се плащали. За работническо общежитие ли пишеш?Пиша ти за качествени обувки. Тези под 20 лв знаеш ли какво представляваха? Питай родителите си, имаше статия от лекар в официоза в."Работническо дело" - за връзката между сърдечно-съдовите заболявания и калпавите обувки.Вярно е, че моите впечатления са от София.За работното облекло може да се пише отделно - според професията. Не на всички се полага такова облекло, още по-малко пък обувки
отговор Сигнализирай
53
Това ще убие бедните
преди 5 години
Харесвам 3 Не харесвам 3
а пенсионерите съвсем ще изчезнат! Като се вдигне минималната заплата, автоматично се вдигат всички стоки, а пенсиите остават същите. Само промяна на геополитиката ще ни спаси, не печатането на пари!
отговор Сигнализирай
52
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 1 Не харесвам 2
До Анонимен 54През 70-те год. наемът на стая за 2 души е бил по 8-9лв на човек. Ток, вода, телефон не се плащало. Качествени български обувки са стрували 17-18лв. и не били еднодневки като сега. Заплатите били по 90-100лв. И стигали за разходи и храна, без лукс, но и без глад и мизерия. Навсякъде давали работно облекло и обувки. Новите дрехи само за разходки по Центъра. Родителите ми са били младежи по това време. Вече ти писах, че смесваш хронологията. И пишеш само за София.
отговор Сигнализирай
51
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 4 Не харесвам 2
Заплати 120 лв също имаше и те не бяха малко. Не само неуките общи работници, чистачки и т.н., но и начинаеща служителка в администрация, със средно образование плюс някаква специалност (напр. машинопис).ще ти припомня, че заплатата на чертожник със средно образование през първата половина на 70-те години беше 60 лв. Споменавам този период, защото тогава качествените есенни обувки станаха с цена 40 лв., а свободният наем за 1 стая в апартамент с парно, но и с хазяи, беше 60 лв.
отговор Сигнализирай
50
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 4 Не харесвам 3
и не си позволява големи покупки. Само че повечето заплати бяха от порядъка на 150-200-250 лв., в зависимост от степента на образование, заеманата длъжност и трудовия стаж. На 300 и повече лева се радваха толерираните висшисти и някои категории работници. Чифт здрави, не луксозни обувки - 40 лв.Не се опитвай да пишеш небивалици, няма кого да заблудиш.Критерият за настаняване в студентско общежитие беше доходът на семейството на студента и чак след това, при равни доходи, се гледаше успехът.
отговор Сигнализирай
49
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 3 Не харесвам 2
45, 46, 47 - Излишно се хабиш. Твърде много хора, помнещи онова време са не само живи, но и още не са остарели.Всичко, което си написал, може да се характеризира само по един начин - фантазии.Най-младите няма да вярват на теб, а на разказите на близките си.Свободният наем за необзаведена гарсониера по онова време беше 140 лв. На държавен/общински наем се радваха малцина.Сам човек,, разполагащ със собствено жилище, живееше нормално с около 300-350 лв, ако не прави спестявания и не си позволява
отговор Сигнализирай
Новини