Димитър Бербатов с гол при загуба на Леверкузен, Янков с асистенция

С хеттрик за „баварците” се отличи Рой Макай
14 авг 2005 11:53,
Чавдар Янков

Димитър Бербатов отбеляза първото попадение при разгромната домакинска загуба на своя Байер Леверкузен от шампиона Байерн (Мюнхен) с 2:5 и асистира за второто попадение на Андрей Воронин.

Още до 10-тата минута на мача „баварците” поведоха с 2:0, след голове на Михаел Балак и Рой Макай, но Бербатов върна надеждите на 22 хил. привърженици по трибуните на Бай Арина с попадение от дузпа. След нови четири минути Карими от гостите възстанови преднината от два гола, а след почивката Макай отбеляза четвъртото и петото си попадение от началото на шампионата.

Крайният резултат в мача оформи Марко Бабич осем минути преди последния съдийски сигнал, след подаване на Димитър Бербатов.

С асистенция във вчерашния двубой на Хановер се отличи и националният халф Чавдар Янков. Чак, както го наричат неговите съотборници, подаде от корнер за попадението на Томас Бърдарич в 8-та минута на мача. Бившият играч на Славия получи и жълт картон, а Хановер записа второто си равенство – 1:1 като гост на Нюрнберг.