Барса си свърши работата, може да стане шампион още днес

Карлес Аленя и Луис Суарес с голове за 2:0 над Алавес
24 апр 2019 07:36, Елка Василева
0

Барселона направи важна крачка към осма титла за последните 11 сезона, побеждавайки Алавес с 2:0 като гост в двубой от междинния 34-и кръг на испанската Ла Лига.

Суперзвездата на каталунците Лионел Меси остана на пейката на стадион "Естадио де Мендисороса", където компания му правеше един от най-добрите му асистенти Жорди Алба.

След нулевото първо полувреме Барса нанесе двоен удар в рамките на шест минути, като първо Карлес Аленя откри резултата, а след това Луис Суарес удвои от дузпа. Веднага след попадението на уругваеца в игра се появи и Меси, който разтресе гредата по-късно.

Така Барселона събра 80 точки на върха четири кръга преди края на сезона и може да стане шампион още днес. Това може да се случи, ако вторият Атлетико Мадрид (68 точки) загуби на свой терен от Валенсия.