Жюстин Томс, експерт по социални мрежи коментира в “България сутрин”, че шансовете за правителство са изчерпани.
"Въпреки че се създава умора у хората и все по-трудно излизат да гласуват, трябва да си научим урока, че ако не правим добрите и правилните избори, ще трябва да повтаряме упражнението", коментира Томс.
PR-експертът Даниел Киряков допълни, че на преден план се вижда разпадът на няколко политически формации, което допълнително допринася за "политическия водевил". По думите му избирателите искат една по-силна и смислена България, а това което виждаме е пълна противоположност.
PR-експертът Пепи Димитрова заяви пред Bulgaria ON AIR, че мисията за съставяне на правителство в този парламент е невъзможна. "Изборите са сигурни, въпросът е Румен Радев да реши кога. Най-вероятно ще се опита да ги направи в стабилна седмица на септември, когато ще сме си изпратили децата на училище”.
Димитрова е на мнение, че политиците ни трябва да си научат урока. В момента виждаме повече политически играчи, а не лидери, които гледат собственото си оцеляване. “Затова сме свидетели на разпада вътре в партиите", анализира тя.
Кой ще получи третия мандат?
Според Томс разумната част от политическия спектър ще върне мандата веднага. "Най-добре е НС да запретне ръкави, да вземат отпуск и да приемат някои закони за ПВУ. Ако има обединение, ще е добре", допълни от своя страна Киряков.
Димитрова пък изрази мнение, че третият мандат няма да бъде върнат веднага. Според нея той ще отиде или при БСП или при ИТН. “Няма да бъде върнат веднага, защото това е перфектна възможност и за двете партии да си направят предизборна кампания. Избори през август са самоубийство за всички", категорична е тя.
Бедствията като опит за привличане на избиратели
"Спомнете си назад при наводненията колко силно участие имахме на терен. Никаква промяна в поведението, използва се всякаква възможност. Политиците и ние загубихме нормалното отношение. В България през последните години нямаме силни политически речи", посочи Димитрова.
По думите на Томс, ако политиците се мобилизират, имат шанс. "Хората са уморени. Избирателите търсят алтернатива. Големите партии прекалено много са се откъснали от реалността", обобщи тя.

Кадър на деня за 15 ноември
Докато търговията с технологични акции се пропуква, инвеститорите на дребно усещат натиск
Търпеливостта на Федералния резерв признава каква е реалността
AI ще даде тласък на иновациите в бъдеще
Защо пазарът е толкова критичен към Disney?
Havas и две инвестиционни компании имат интерес към гиганта WPP
САЩ дадоха 3 месеца срок на НИС да скъса със зависимостта от Русия
"63 сенки ще ви следят": Протест в РСМ за жертвите от пожара в дискотека "Пулс" в Кочани
Със 100 млн. лв. санират еднофамилни къщи
Радев откри възпоменателен турнир по тенис в памет на генерал-майор Нейко Ненов
Първи подробности как е станала катастрофата с трима загинали на АМ "Тракия"
Засипаха със суперлативи Мъри Стоилов: Може да води турски гранд
Жалко! Нокаутираха Копривленски в Токио
Шифрин записа победа №102 за Световната купа
Най-голямото щастие! Питас ще става баща
Ще спира ли с футбола? Ето каква е истината за бъдещето на Левандовски
Секси рускиня хвана камерунски национал на калъп + СНИМКИ
Любовен хороскоп за 17 – 23 ноември
Сериалът „Мамник“ тръгва скоро по Bulgaria ON AIR и БНТ
4 вкусни рецепти за Коледните пости
11 идеи за елегантни маникюри (+Снимки)
Седмична нумерологична прогноза за 17 – 23 ноември
„ЙОШУКУ“ – Японското изкуство на манифестирането от Азуми Учитани
Дават по 20 бона за саниране на еднофамилни къщи
Подробности за зверската катастрофата с три жертви от днес
Седмичен хороскоп 17 - 23 ноември 2025
Тръмп подписа указ за отмяна на част митата, които въведе
30 души са ранени във "войната" по пътищата у нас за ден
Взирането в екрани съсипа зрението на децата! 1/4 от малчуганите недовиждат
Телескопът James Webb изготви първия „метеорологичен доклад“ за екзопланета
Да „паднеш“ върху Слънцето: впечатляващият кадър на Андрю Маккарти
Уникална мозаечна игрална дъска на маите е открита в Гватемала
Кометата C/2025 K1 (ATLAS) се разпадна на три части след преминаване край Слънцето
Вселената става по-студена и „безжизнена“
Екипажът на „Шънчжоу-20“ се върна на Земята