През следващото денонощие над страната ще преобладава облачно време. На много места в Западна и Централна България ще има валежи от дъжд, в планините над 1800 м - от сняг. Това съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). В повечето райони валежите ще са слаби, само в крайните югозападни ще са по-значителни по количество. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток.
Преобладаващите минимални температури ще бъдат между 5° и 10°, а максималните - между 12° и 17°. В София минимална температура около 6°, максимална - около 12°. Атмосферното налягане ще продължи да се понижава и ще бъде малко по-ниско от средното за март.
По Черноморието ще бъде облачно, преди обяд на места и мъгливо. Ще духа до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 8° и 10°. Температурата на морската вода е 8°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Над планините ще бъде облачно, по билата и мъгливо. На много места в масивите от Западна и Централна България ще има валежи от дъжд, над 1800 м - от сняг. Ще духа силен, по високите части и бурен вятър от юг-югоизток. Максималната температура на височина 1200 м около 7°, на 2000 м - около 0°.
В събота ще бъде предимно облачно. На места, главно в Западна и Централна България, ще има слаби валежи от дъжд, в планините над 2000 м - от слаб сняг. Вятърът ще е от североизток, слаб, по Черноморието - до умерен. Минималните температури ще бъдат между 3° и 8°, а максималните - между 8° и 13°. В неделя вятърът ще стихне. Сутринта ще бъде предимно облачно, но само на отделни места в планините ще превали слабо. През деня облачността ще се разкъсва и ще намалява, след обяд над много райони и до предимно слънчево. Минималните температури ще се понижат с 2-3 градуса, а дневните ще се повишат слабо.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Wall Street не повярва на уверенията за прогрес в преговорите между САЩ и Иран
ВЕИ и френските ядрени централи засега удържат поскъпването на тока в Европа
Глобалното качество на въздуха се влошава през 2025 г., основно заради горските пожари
Какво стои зад стратегията на Безос за AI трансформация на традиционни индустрии?
ЕЦБ ще започне нови проверки на излагането на банките към частния кредит
Стайни растения за здраве и позитивна енергия у дома
Рецепта за паста с телешко месо
Тези 3 зодии винаги намират изход от всяка ситуация
Как шумът от трафика разрушава живота на животните?
Късна емисия
Ситуацията със Стеф Къри остава неясна
Спортът по телевизията днес, 25 март
Люис Хамилтън очаква още силни представяния
Световното по снукър остава в "Крусибъл" още дълго време
Валенсия надви Олимпиакос след голяма драма в Евролигата
Черно море разби Левски
Таро карта за 25 март, сряда
Дневен хороскоп за 25 март, сряда
Gladen.bg представя новото поколение онлайн пазаруване – по-бързо и по-персонализирано от всякога
Цветове за добро настроение през пролетта
Здравословно пилешко с лимон, билки и зеленчуци
Женски хороскоп за април 2026
България, Румъния и Хърватия с най-висока смъртност по пътищата в ЕС
Няма българи за работа по хотелите, дават по 1500 евро заплата на непалци, индийци, киргизи и узбеци
Някои българи влизат в имотния пазар с мисълта да излязат по-богати
Български астрономи откриха нова свръхземя
България е сред най-големите търговски партньори на Иран – четвърти по внос, осми по износ
ЦРУ и Мосад допуснаха фундаментална грешка при подготовката на войната в Иран
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?
Метеор с тегло един тон избухна над Тексас, хиляди в Хюстън чуха звуковия удар
Товарният кораб „Прогрес-94“ се скачи с Международната космическа станция
Руският аналог на Starlink вече има 16 сателита в орбита
Artemis II: Поглед отвътре към мисията, която ще отведе човечеството по-далеч от всякога