ЦСКА удари Славия за секунди

Спорно съдийски решение опорочи дербито
11 сеп 2022 20:17, Красимир Ангелов
20

ЦСКА продължава с добрата си форма в първенството, след като на своя стадион "Българска армия" победи с 2:0 Славия.

Успехът за "червените" дойде след почивката с два бързи гола в рамките на 180 секунди. Първо Маурисио Гарсес преодоля "бялата стена" след страховит удар от движение, а Мено Кох успокои "армейците" с второ попадение, след като беше точен с глава след корнер.

Един спорен момент остави горчивина в напечения столичен сблъсък. Още през първото полувреме Иван Турицов можеше да бъде изгонен с директен червен картон, след като фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Тони Тасев. При положението главният съдия Волен Чинков пусна авантаж, после се намеси и ВАР, но националът даже не беше и официално предупреден.

Иначе с победата ЦСКА събра 22 точки от 8 мача и се качи на върха. Славия заема 8-ма позиция с 15 пункта. В следващия кръг за "червените" предстои Вечното дерби с Левски, което е насрочено за 18 септември от 16.45 часа.