Лудогорец отнесе Левски с 3:0 и отпразнува титлата

Лига Европа се изплъзва на "сините"
Обновена: 8 юли 2020 20:26 | 8 юли 2020 20:26, Красимир Ангелов
18

Лудогорец разби с 3:0 Левски в дербито от 30-ия кръг на efbet Лига, играно в Разград.

Головете за домакините отбелязаха Козмин Моци в 26-ата минута от дузпа, Мавис Чибота в 66-ата минута и Дан Битон (75). Така "сините" се отдалечават от квотите за Лига Европа за новия сезон.

26-кратният шампион на България остава с 53 точки, колкото има и ЦСКА, а Славия е с 52 т. "Червените" и "белите" обаче са с мач по-малко, съответно с Локомотив в Пловдив и с Берое в Стара Загора.

Лудогорец пък записа 35-та поредна среща без загуба в първенството, от които постигна 23 победи. Освен това "орлите" продължават да тероризират Левски и записаха 15-ти пореден мач без загуба от столичани в редовното време.

Това беше и най-голямата загуба на "сините" в Разград и общо 11-та от 16 двубоя.