BGONAIR Live

Синдикат иска: Учителски заплати 125% от средната и отпадане на НВО след IV и X клас


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

80
Учителят
преди 1 месец
Харесвам 9 Не харесвам 4
Когато учениците ни покажат високи резултати на изпити и тестове, тогава ще им вдигнем заплатите. Учителят е в училище за да образова, след като не го прави и от училищата излизат неграмотни ученици, не виждам смисъл да им се вдигат заплатите!!! В крайна сметка, след като не си си свършил работата, не е редно да ти вдигат заплатата!
отговор Сигнализирай
79
анонимен
преди 1 месец
Харесвам 4 Не харесвам 0
До: Ада на чебурашките32. Това беше първото правителство на ББ около 2010та. Ситуацията е, че червени милионери и гербаджии разчитат на връзки и корупция, вместо да работят. Гледай какво стана с Далл бог и оная от МОК, резултата е двоен рекет под формата на ГО. Затова си разстреляха болшинството от мутрите навремето. Точно ситуацията сега е края на НДСВ и идващия ББ. Пардон, края на ББ и идващия РР.
отговор Сигнализирай
78
До 80
преди 1 месец
Харесвам 6 Не харесвам 3
До: анонимен Забравяш най-важното! Освен качествено да се предаде материала после учениците трябва да направят труда да го научат. Само от обяснение в час нещата не стават. Няма я тази вълшебна фуния, с която да им се налеят знанията в главите. Ученето е тежък индивидуален труд!
отговор Сигнализирай
77
анонимен
преди 1 месец
Харесвам 4 Не харесвам 1
Учители под 30г са едва 7%, всеки трети учител до третата година напуска системата, 15% от учителите са до 35г учителите над 55г преобладават и сега да питам за ДГ по колко деца се събират в сборни групи заради делигираните бюджети, има ли норматив който да ги регулира- защото нашите деца през лятото бяха по над 50 в една група...
отговор Сигнализирай
76
До 3
преди 1 месец
Харесвам 8 Не харесвам 0
До: анонимен Ей, злобарче, не си в час и никога не си бил. Учителите не са държавни служители и се осигуряват сами, държавата не им плаща нито една от осигуровките.
отговор Сигнализирай
75
анонимен
преди 1 месец
Харесвам 6 Не харесвам 1
До 47 Посочи ми един учител чиято заплата е била намалена, глобен, уволнен или пратен да учи още по специалността, защото учениците му не се представят на ниво и за 3. Или защото на НВО разликите в резутатите са драстични - той им писал 4-6 път те 90% с двойки. Ако това стане в един кол център (не си знае езика, не си попълни таргета) - работника хвърчи, не го държат до пенсия. Освен това колцентровете над 1500EUR са малко и с гадно работно време или екзотични езици.
отговор Сигнализирай
74
анонимен
преди 1 месец
Харесвам 2 Не харесвам 3
С този вицепремиер Иво Христов бг учителите да очакват още една отговорност - всекидневни Разовори за важното по модела на путинска Русия и да възхваляват новата власт и новият месия-спасител.
отговор Сигнализирай
73
Цирк
преди 1 месец
Харесвам 17 Не харесвам 2
Искат ама нищо не работят,в училищата е бардак,и от там излизат неграмотни лица,а те още пари искат?!
отговор Сигнализирай
72
Констатация
преди 1 месец
Харесвам 20 Не харесвам 2
За кво повишавне на заплати говорите, спорите и бълнувате, бе? Държавата НЕМА Пари!!!!!! А, нема, щото веке нема Промишленост, Производство, Сел. стопанство, Износ на продукция, Инвестиции... Днес, за да ви повишат Заплатките требва да вдигнат Данъците и Таксите и да вземат от други, та да дадат на вас!!!!! Рибата у морето, те сложили тигана...!!!! Клоуниии....
отговор Сигнализирай
71
анонимен
преди 1 месец
Харесвам 2 Не харесвам 0
До: анонимен 75, грешна тема. Тук се дискутира образованието :)
отговор Сигнализирай
Новини