IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Бумът на нискотарифните изкачвания на Еверест


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

29
Mda
преди 5 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Е единици са, нали това говорим. Трябва да са достатъчно силни да изкачат бързо върха и да имат сили да слязат. Често споменаваме Меснер, но има защо. Той мисля е и единственият правил изцяло соло изкачване без кислород при траверса му от тибетската страна. Няма шерпи, няма гявол... ЧИСТО!!!
отговор Сигнализирай
28
Гост
преди 5 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
без кислород и то само ако не са се изтощили м/у 7хил и 8 с мъкнене на тенджери котлони и тем подобни, т.е. ако имат шерпи, които да им правят лагери. Повечето които продължът без кислород, не успяват да стигнатвърха. Тези които стигнат обикновеностигат толкова късно, че по пътя надолу умират.Дори с 4 бутилки кислород опитни и тренирани алпинисти не успяват, ако се забавят, изтощението започва още под 8хил, за това за по сигурно се ползва кис още от 7500, за да се запазят силите за изкачването.
отговор Сигнализирай
27
Гост
преди 5 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Някакви глупости се пишат. За да качиш Еверест трябва да си железен, и като психика и като физика. Не просто да си потдържан, а да издържаш на тежки продължителни натоварвания. Трябва и да си катерил поне веднъж над 6500 и поне до към 7100, за да видиш ще добуташ ли изобщо до лагерите с кислорода, 70% от хората не стават изобщо за височинен алпинизъм. Оатаналите 30 могат само да движат бавно или да си поставят палатка и да си стопят сняг. Едва много малка част от алпинистите могат да продължат
отговор Сигнализирай
26
Mda
преди 5 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
То 30 шерпи загинаха само в рамките на две години от лавината и земетресението. Броят на загиналите в зоната на смъртта е много по-малък от този на клиентите.
отговор Сигнализирай
25
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 2 Не харесвам 0
90% от смъртните случаи са резултат от глупостта на "туристите" , не на водачите....50% от смъртните случаи на Еверест общо са шерпи. Не става и въпрос за глупост. Зона на смъртта значи, че всичко без изключение с централна нервна система и бели дробове ще умре от белодробен или мозъчен оток, ако се наложи да остане там за определен срок от време. Най-много 48 часа, обикновено много по-малко.
отговор Сигнализирай
24
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 2 Не харесвам 1
Трудно записват куцо и сакато, искат да имаш предишен планинарски опит и т. н....Реших да проверя дали е вярно. На страниците им си пише, че трябва да имаш планинарски опит, на една като условие и да си качвал друг осемхилядник. Само че експедицията за догодина можеше да се заплати веднага, ако имаш 55 000 евро, тоест никой не проверява. Само една фирма твърдеше, че си ги избира наистина. А точно индийците с нискобюджетните идват с опит, често от алпинистки клубове. Но са бедни.
отговор Сигнализирай
23
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 7 Не харесвам 0
Ако Еверест беше в Бг, мутрите щяха да държат върха и щяха да пребиват неплатежоспособни на 8000м
отговор Сигнализирай
22
Мда
преди 5 години
Харесвам 7 Не харесвам 2
Разликата от 35 хил. до 70 хил. идва от това, че тия скъпите са западни фирми със западни водачи и в масовия случай сигурността е много по-голяма. Трудно записват куцо и сакато, искат да имаш предишен планинарски опит и т. н. По-евтините се ръководят от шерпи с успешна кариера, които са се учели от западняците и всъщност са доста успешни. 90% от смъртните случаи са резултат от глупостта на "туристите" , не на водачите.
отговор Сигнализирай
21
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 7 Не харесвам 1
Непал е пълно джица алюмин баакър само береш и савсем никакво полицаи
отговор Сигнализирай
20
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 13 Не харесвам 1
сериозни суми са това, дали не е по-добре да ги инвестират в образованието на децата си...
отговор Сигнализирай
Новини