IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

И долари потичат безотчетно... Кой живееше най-добре в НРБ?


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

324
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 5 Не харесвам 5
"защо мошеник, фокусник..."-Ами нали е трябвало да имаш "връзки" да си купиш кола без чакане 10 години, тв и хладилник без опашка със среднощно записване и преспиване пред магазина, италиански ботуши без бой пред магазина, където са ги "пуснали", долари за дънките от корекома и пр. -какви "връзки"- за обувки ли :)))Остап Бендер май не е фиктивен герой?
отговор Сигнализирай
323
До 350
преди 8 години
Харесвам 7 Не харесвам 1
Бъркаш - привилегировани са били само най-висшата номенклатура, а те са доста малко - 20 души най-висшия ешелон и още стотина, най-много двеста от втория ешелон. За първия ешелон може да прибавим и семействата им и толкова. Нямаше привилегии за по-нисшите партийци. Сега са много повече и просто е несравнимо. И не те разбирам защо трябвало да си мошеник, фокусник и не знам какво си, за да живееш сносно - живеехме си сносно, доста по-сносно от сега в масовия случай.
отговор Сигнализирай
322
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 6 Не харесвам 2
Не, поне 10% са били- обкръжението и фамилиите от различните йерархии на обслужващия персонал, както и членовете на партията- майка, според йерархията , отново- по-горните са имали повече, по-долните по-малко, но винаги видно повече от непартийните, от мнозинството. Чувството за несправедливост е било огромно.И защо е трябвало като "непривилегирован"непременно да си мошеник, хитрец, фокусник, за да живееш сносно? Отвратително, на фона на всичките идеологически претенции.
отговор Сигнализирай
321
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 6 Не харесвам 6
Много гнусно е да се пише така за неща от едно време, които сега са хиляди пъти по-зле.
отговор Сигнализирай
320
Реалист
преди 8 години
Харесвам 6 Не харесвам 3
Откъде дойде мизерията в България след 1989-та година? Ами точно заради такива хора, за които пише в статията. Преди 1989-та на наш гръб живееха така доста малко хора и това не се усещаше, докато след 1989-та те станаха много и при това безмерно алчни. В крайна сметка едно и също количество пари, стоки и услуги започна да се преразпределя по друг начин и за да има много за 5-10% "богати" демократи, трябваше останалите хора да имат малко, т.е. да обеднеят, както и стана.
отговор Сигнализирай
319
До 341
преди 8 години
Харесвам 5 Не харесвам 3
Бъркаш в мащабите.Преди доста под 1% са били ОК, както пишеш - става дума за най-много 200-300 човека, а сега тези хора са хиляди и "благинките" им са много повече от "благинките" на онези 200-300 човека.
отговор Сигнализирай
318
До Факт
преди 8 години
Харесвам 4 Не харесвам 3
Е, нали зорът е бил да живеят еднакво, равно?Сега,ново 20, навсякъде били неравни- що не сте им го казвали на хората?
отговор Сигнализирай
317
Факт
преди 8 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
Винаги и навсякъде едни живеят по-добре, а други по-зле и това никога не се е крило. Има разлика при сравнението между преди и сега. Ако сравним 5% от хората, които купуват и ползват най-много (най-богатите) спрямо останалите 95% преди и сега, истината лъсва веднага. Тогава съотношението е било да кажем 20:1 по размер на това, което купуват и ползват в полза на най-богатите, а сега е примерно 10000:1 - така наречената ножица между бедни и богати.
отговор Сигнализирай
316
337,до
преди 8 години
Харесвам 1 Не харесвам 5
Мащабите на неравенството са ясни- почти еднакви са.И тогава едни 10% са били ок, и сега-пак.Просто преди трудностите са били от един характер, а сега- от друг.Дали ще ми се яде банан и ще си събирам стотинките, докато пестя от парното, или ще си мечая за банан и ще точа лиги до нова година- се тая.Разбираш ли сега?
отговор Сигнализирай
315
Анонимен
преди 8 години
Харесвам 7 Не харесвам 1
Колко са сега безотчетните пари на премиера, президента, шефа на парламента, Главния прокурор, министрите и т.н.? Дойче веле защо не ги напише, за да направим сравнение?! Тогава Т.Ж. имал 20 хиляди лева, които след обмяната през 1962 стават 2000 лева, а сега вероятно няколко десетки човека, разполагат с повече пари.
отговор Сигнализирай
Новини