ЦСКА се добра до финал за Купата след драма с дузпи

"Червените" загубиха от Славия с 0:2, вратар се превърна в герой
Обновена: 21 апр 2022 22:08 | 21 апр 2022 22:05, Красимир Ангелов
7

ЦСКА се добра до финала за Купата на България след драма с дузпи срещу Славия.

След като "червените" спечелиха първия мач като гост с 2:0, реваншът изглеждаше лек за тях, но това не се случи.

След 90 минути игра на "Българска армия" Славия спечели ревенша с 2:0 и така прати мача в продължения. След като в допълнителните 30 минути гол не падна, финалистът се реши след изпълнение на дузпи, където в герой се превърна вратарят Димитър Евтимов, отразил 2 удара на "белите".

На финала "червените", които миналата година спечелиха трофея, ще спорят с победителя от другия полуфинален реванш между Левски и Лудогорец, където „сините“ имат преднина от 3:2 след първия мач в Разград.

Срещата е утре на стадион "Георги Аспарухов".