Черно море победи Ботев като гост с 2:0

"Моряците" излязоха четвърти в класирането
Обновена: 20 ное 2021 19:51 | 20 ное 2021 18:02, Красимир Ангелов
1

Черно море надви Ботев Пловдив с 2:0 като гост в мач от 15-ия кръг на Първа лига. На базата в Коматево "моряците" стигнаха до трите точки с по едно попадение във всяко от двете полувремена.

Евгений Сердюк даде преднина за варненци в края на първата част с остър шут, а след почивката точен за възпитаниците на Илиан Илиен бе Пабло Алварес.

По този начин Ботев инкасира втора домакинска загуба през сезона в родното първенство.

В подреждането Черно море изпревари днешния си съперник по голова разлика – и двата тима са с по 25 точки, но с по-добра голова разлика "моряците" заемат четвъртата позиция за сметка на "канарчетата".

В следващия кръг Черно море приема Берое, докато Ботев гостува на Славия в столицата.