BGONAIR Live

Директорът на Гранична полиция подаде рапорт за напускане на МВР

За негов заместник МС предлага досегашният директор на РДВР-Бургас генерал-майор Красимир Петров

Директорът на Гранична полиция подаде рапорт за напускане на МВР

Директорът на Национална служба "Гранична полиция" генерал-майор Валери Григоров е подал във вторник сутринта рапорт за напускане на МВР, съобщиха от пресцентъра на министерството.

Като мотив в рапорта са посочени лични мотиви. Генерал-майор Валери Григоров има и необходимата възраст за пенсиониране.

Ген. Григоров е уведомил за решението си главния секретар на МВР ген. Илия Илиев.

Ген. Григоров е директор на Национална служба "Гранична полиция" на Министерството на вътрешните работи от 19 юни 2000 година.

След оставката на генерал-майор Григоров, Министерския съвет е приел решение, с което предлага за директор на НСГП да бъде назначен с президентски указ генерал-майор Красимир Петров, досега директор на РДВР-Бургас.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
България
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата