IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Google финансира подводна електрическа мрежа


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

14
DA
преди 14 години
Харесвам 1 Не харесвам 1
Така е, но ми се струва, че си превъзбуден от филма Zeitgeist.....
отговор Сигнализирай
13
ДО 6
преди 14 години
Харесвам 13 Не харесвам 5
САМО ДА ОТГОВОРЯ.АКО НЯКОЙ ЗВЪНЗЕМЕН ДОЙДЕ СЕГА НА ЗЕМЯТА И НИ ВИДИ КАК СИ ДОБИВАМЕ ЕЛЕКТРОЕНЕРГИЯТА ЩЕ СЕ ХВАНЕ ЗА ГЛАВАТА.НИЕ СМЕ ТРЕТА КАТЕГОРИЯ ЦИВИЛИЗАЦИЯ(ПЕТРОЛ,АЕЦ,ВЪГЛИЩА ИТН) ВТОРА КАТЕГОРИЯ СА (ВЯТЪРНА,СЛЪНЧЕВА,ОТ ОКЕАНИТЕ И ОТ ПРИЛИВИТЕ ЕНЕРГИИ)И ПЪРВА КАТЕГОРИЯ СА ТЕЗИ КОИТО ДОБИВАТ-Г Е О Т Е Р М А Л Н А ЕНЕРГИЯ.ЗНЕТЕ ЛИ ЧЕ МОЖЕМ ДА ДОБИЕМ 2000 ЗЕТА ДЖАУЛАЕНЕРГИЯ ОТ ЗЕМЯТА А НЕ ГО ПРАВИМ.А ЦЯЛОТО ПОТРЕБЛЕНИЕ ЗА ЕДНА ГОДИНА Е 0,5 ЗЕТА ДЖАУЛА.ПРОСТО ЛАПАНЕТО ОТ ПЕТРОЛ ОЩЕ Е ГОЛЯМО.
отговор Сигнализирай
12
До 6 и 7
преди 14 години
Харесвам 6 Не харесвам 3
Очевадно е и че двамата нямате представа от АЕЦ, ВЕИ и въобще като цяло от енергиини системи! 7 един АЕЦ не може да работи с намален капацитет - ел. централите като цяло генерират непрекъснато ел. енергия в ел мрежата за да поддържат дадено напрежение в нея. 6 загубите в ел. мрежите са огромни - колкото по далече от източника на енергия е един консуматор на ел. енергия толкова по-големи са загубите при преноса, тоест колкото повече централи има в даден район толкова по-малки са загубите!
отговор Сигнализирай
11
Анонимен
преди 14 години
Харесвам 4 Не харесвам 4
АЕЦ не е решение, защото ако цялото човечество премине на АЕЦ точно за 30 години ще свърши урана! Уран има за още 100-150 години само при положението, че никой не строи нови АЕЦ, а само заменя старите капацитети!
отговор Сигнализирай
10
Анонимен
преди 14 години
Харесвам 9 Не харесвам 3
Е това е бъдещето, а не като нас да строим отживелици и бомби. От мен голямо БРАВО.
отговор Сигнализирай
9
Анонимен
преди 14 години
Харесвам 11 Не харесвам 4
А ние ще инвестираме пари в руската мафия, за да ни построи АЕЦ, дето от ЕС ще го забранят после.
отговор Сигнализирай
8
стг
преди 14 години
Харесвам 6 Не харесвам 3
7, само едно ще ти кажа, АЕЦ или работи или не работи , няма такава опция да работи на непълен капацитет, или да се променя той според нуждите
отговор Сигнализирай
7
до 2
преди 14 години
Харесвам 21 Не харесвам 2
да ти кажа ли кое е по-изгодно. Слънчевите батерии. В Германия има много къщи с такива. И панелите на покрива генерират повече ел. енергия отколкото са необходими на една 2-3 етажна къща. Останалата енергия се пуска в мрежата. Само че в момента в Германия има ИЗЛИШЪК на ток, понеже панелите генерират просто прекалено много ток и има дни в които АЕЦ-ите работят не на пълен капацитет. А сега си представи това в България, в която има два пъти повече слънчеви дни!!!! Всичко е политика.Технологии има
отговор Сигнализирай
6
пиле
преди 14 години
Харесвам 6 Не харесвам 7
Сигурен съм, че ВЕИ са практични като локални местни токоизточници, но не и за централно разпределителен източник на ток? Реално погледнато, вредите от хиляди такива ВЕИ са не по-малки от един АЕЦ? АЕЦ е на едно място, лесно се осигурява поддръжка, контрол и моментална охрана и наблюдение, докато разпръснатите ВЕИ по земята са доста немалък проблем? Защо ли? Защото: по-трудна поддръжка разпръсната по киллометри на единица транспортна ставка? По-бавно време за наблюдение на състоянието на системите. Опасност от ветрове и морски бури, които да нарушат системата? Опасност от катастрофи с транспортни съдове поради мъгли, въпреки ехолотовете? Опасност от замърсяване на моретата поради нарушаването на структурата на морското дъно, от разместването на пластовете, като е доказано,ч ев молрска среда, скалите се рушат доста по-бързо от надводните скални маси, вследствие течението и солите? Опасност от изпокъсване на транспортният електрокабел, което ще доведе до аварии и трепане на риба на кило, без да има гаранция за скорошна поддръжка? В условия на бури е по-трудно да се поддържа една система, отколкото на статичен обект на сушата, вместо във вода? И много други фактори, които подсказват, че ВЕИ са добри като идея, за порлзуване, но едва ли ще са достатъчин да засдоволят всичките ни нужди? А и като прибавим нарушаването на морските екосистеми, защото света иска да бетонира дъното на морето и да направи ВЕИ, то рано или късно това също ще се окаже проблем? Доказано е, че АЕЦ има 100 % КД в близък обсег на действие и до 85 % КПД в отдалечен инфраструктурен обсег на действие. Тоес,т в една атомна подводница, КПД = 96% а в една държавна енергийна енергоразпределителна мрежа, КПД = 65-70 % в зависимост от изграждането и материалите, защото има и загуби по трасето и разсейване? Е, тук вече материалите и разстояниеята имат своето значение? Да, в морето не е лошо да има и ВЕИ, но дали трябав всичко да се навре и разпръсне по планетата? Така рано или късно ще стане планетата един голям град, с различни отделни структури? Каквото и да става, определено и двата начина на енергодобиване си имат плюсове и минуси. Но при АЕЦ единственните минуси са: Откъде ще се намери и какво ще е горивото? И дали ще има вторичен вреден иотпадък и какво ще се направи за обработката му до безопасен такъв? То няма други минуси?
отговор Сигнализирай
5
do 4
преди 14 години
Харесвам 5 Не харесвам 1
изгражда се комплекс за пренос на ел. енергия от ВЕТРОГЕНЕРАТОРИ в морето. Т.е. не става дума за водни ел.генератори. Така, че снимката си е на място.
отговор Сигнализирай
Новини