IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Шеврон ще проучва за шистов газ в България


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

59
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 12 Не харесвам 4
50 - Какви червенотиквеничковчета бе ***! Хората още помнят посегателствата върху природата като Кремиковци и Чернобил например! Бе накрая някой *** от ГЕРБ ще умре геройски, но.....кой ще е!?
отговор Сигнализирай
58
майната ви
преди 13 години
Харесвам 20 Не харесвам 2
ПОРЕДНОТО ПРЕДАТЕЛСТВО НА ГЕРБЕРАСТИТЕ. КАКВО ДА ИСКАМЕ ОТ "НАПУШЕН" ПОСЛАНИК-УОРЛИК И ПРЕСТЪПНА МУТРА- БОРИСОВ.КОМБИНАЦИЯТА НА ИНТЕРЕСИТЕ НА ТИЯ ДВЕ ВОДЕВИЛНИ ПЕРСОНИ ЩЕ РАЗГОНИ ФАМИЛИЯТА НА ДЪРЖАВАТА.НАКРАЯ КОЙ ЗНАЕ КАКВО ЩЕ СЕ СЛУЧИ.ЗАСЕГА Е ПОВЕЧЕ ОТ ЯСНО,ЧЕ НАРКОМАНА СИ Е ДОГОВОРИЛ КОМИСИОНИ ОТ "ШЕВРОН".ТАМ НЯКЪДЕ СЕ Е НАМЕСТИЛА И МУТРАТА И МЪРДАНЕ НЯМА.ВСИЧКО Е ЗА ПАРИ,ЗА МНОГО ПАРИ.НА ДЪРЖАВАТА И НАРОДА,С ИЗВИНЕНИЕ -МАЙНАТА ИМ. ВРЕМЕ Е ЗА РАЗЧИСТВАНЕ НА ПРЕСТЪПНАТА КЛИКА- БОЙКО И СИЕ.
отговор Сигнализирай
57
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 23 Не харесвам 3
Това е лоша, ама много лоша новина! Със здравето на хората не трябва да се играе! ненапразно Германия и Франция преустановиха добива на този газ! Да не говорим, че за този газ се знае от комунистически и дори тогава режима не си позволи да се заиграе на финансовата струна!
отговор Сигнализирай
56
Аман
преди 13 години
Харесвам 22 Не харесвам 4
Евала политиците / всичките от 1989 г до днес/, комисионните за вас а Х-у-я е за нас.
отговор Сигнализирай
55
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 2 Не харесвам 6
Накратко, скептиците забравят за общата картина на ставащото, която според мен е по-важна. Ще се опитам да обясня за какво говоря и да разкажа по-подробно как бумът, свързан с шистовия газ, ще промени света.
отговор Сигнализирай
54
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 2 Не харесвам 9
Скептиците не само преувеличават трудностите, и но и пропускат два важни фактора. Първо, те игнорират историческия опит: резервите и обемите на добив на нови енергоресурси с времето имат тенденция на нарастване, а не на намаляване. Второ, те не вземат предвид колко бързо може да се променя общественото мнение. Страната е напълно способна да се обърне на 180 градуса и да приеме по-евтиния източник на енергия, отхвърляйки съмненията, свързани както с политиката, така и с екологията. Така се е случвало в миналото и пример за това са бързо разпространяващите се през последните години терминали за втечнен природен газ.
отговор Сигнализирай
53
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 2 Не харесвам 12
ази опасност обаче е силно преувеличена. На сушата, където се намират мнозинството от находищата на шистов газ, опитът със сондирането е десетилетен, при това с добри резултати. Впрочем, замърсяване на водите е действително възможно, ако се работи невнимателно със сондажния разтвор. Затова, за да се осигури безопасност, е необходимо да се ожесточат мерките за контрол и регулиране. Това ще оскъпи издръжката, но с оглед изобилието от газ тези разходи ще са напълно по силите на компаниите. Още сега, без всякакви санкции, мнозина преминават към нетоксични сондажни разтвори.
отговор Сигнализирай
52
До 45
преди 13 години
Харесвам 15 Не харесвам 1
Като си такъв отворен разбирач, моля коментирай нещо и за картезианските кладенци. По една случайност цяла Добруджа се полива от такива кладенци. И опасността далеч не е само за местните хора. Трябва ли да напомням за реколтата?
отговор Сигнализирай
51
shale gas
преди 13 години
Харесвам 17 Не харесвам 1
Ще има папкане и за тия и за ония.Лошото е че технологияата за добив крие доста рискове.Използва се fracturing fluid- смес от вода пясък и ОТРОВНИ химикали.А собствениците на местата където ще сондират ще станал милионери :))В щатите ги наричат Shaleionaires
отговор Сигнализирай
50
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 2 Не харесвам 14
Колкото до екологичните рискове, критиците са донякъде прави. По техните думи, сондажите за шистов газ носят опасност за подпочвените води, въпреки че шистите обикновено са разположени на хиляди метри под тяхното ниво. При проблем с обвивката на сондата, казват критиците, сондажният разтвор може да се просмуче във водоносния слой.Тази опасност обаче е силно преувеличена. На сушата, където се намират мнозинството от находищата на шистов газ, опитът със сондирането е десетилетен, при това с добр
отговор Сигнализирай
Новини