IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Млади лекари срещу новия ред на специализация


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

25
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 3 Не харесвам 9
25, какви роби са били? Когато Петко Славейков се е цанил за даскал, му давали по-малко от пастира, защото пастирът е на открито, и дъжд, и вятър, а даскалът е на сухо и топло. Да не говорим за Паисий, който е обикалял пеша страната, за да събира пари за издръжка на манастира. Да не мислите, че е обикалял заради издателски пиар? Давам само всеизвестни видни примери.
отговор Сигнализирай
24
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 6 Не харесвам 2
До Анонимен 26В съвременния свят това е трудно достижимо. Специалистите трябва да са тясно профилирани, за да са добри в работата си. Вярно е, че лекарите често се държат доста безчовечно, но вероятно иначе не биха могли да упражняват професията си. А освен това широкият мироглед и културата не се учат в училище или университет. Тъй че основният проблем е в семейната среда.
отговор Сигнализирай
23
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 9 Не харесвам 6
Аз пък съм категорично против начина, по който се приема медицина у нас. Събират се зубрачи по 2-3 предмета. Нямат мислене, широк поглед, култура. Да не говорим за проверка на хуманното отношение и стабилна психика. Самочувствие до небесата и претенции, а като интелект, са едностранчиви.
отговор Сигнализирай
22
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 7 Не харесвам 4
Какъв парадокс. През древността обикновените хора (народа) са били роби на образованата интелигенция. Сега образованата интелигенция (лекари, учители, учени) са станали роби на народа и непрекъснато ги следят, как и защо харчат народните данъци. Не мислите ли, че има нещо силно сбъркано в цялата тази работа?
отговор Сигнализирай
21
21
преди 5 години
Харесвам 7 Не харесвам 7
Не знам как е в Русия, но знам, че в Германия студентите по медицина в първи курс влизат в болниците и работят работата на санитари, постепенно минават през абсолютно всички дейности, касаещи болния. След като завършат, първо са асистент - лекари, т. е. нямат самостоятелност. Лекарите в много страни, за чиито високи заплати говорите, имат смени и по 24, в Израел - и по 36 часа.
отговор Сигнализирай
20
отговор
преди 5 години
Харесвам 5 Не харесвам 8
да се въведе отново - завършваш, разпределение, където те пратят. нали са учили за лекари, нали искат да са такива, на всякъде има нужда от такива, и в села и в градове! що се оплакват?!
отговор Сигнализирай
19
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 3 Не харесвам 6
Ами работи се, Иване, работи се под наблюдение. Както уроци по пиано, ти свириш -преподавателят те преценява и дава напътствия и задачи, ти си плащаш. Както всякакъв занаят на Запад. За да учиш за готвач в Германия, сам си купуваш всякакъв вид прибори и посуда, 3 години те обучават, получаваш мизерни пари и накрая с изпити ставаш готвач. Какво очаквате за лекар?
отговор Сигнализирай
18
Ivan
преди 5 години
Харесвам 13 Не харесвам 4
До 3Шемет такъв, за какво финансиране говориш?? Докато се специализира, се работи на пълно време, 8 часа са даже рядкост, отгоре отива. Това си е просто заплата. Да не мислиш че някой просто те учи, а ти гледаш със ръце в джобовете ?
отговор Сигнализирай
17
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Само за сведение питам колко долу - горе върви един учебен час частен урок за абитуриент в София? Колко за дете или за гледане на дете в начална степен? Интересува ме, за да сравня колко частни урока са семестриалните такси по медицина.
отговор Сигнализирай
16
Анонимен
преди 5 години
Харесвам 5 Не харесвам 8
До мнениеКой ще те прати в Куртово Конаре бе колега? А и нищо не пречи разпределението да бъде съобразено с настоящото местоживеене на лекарите!
отговор Сигнализирай
Новини