IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Наука правили 1-2 университета у нас, останалите само преподавали


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

28
Анонимен
преди 3 години
Харесвам 13 Не харесвам 2
Какви хвърковати четници от БАН, тях ги мързи да гледат, къде обяд може и да се замъкнат на работа, да поклюкарстват и къде 16 часа да си тръгнат, но иначе заплатите им били малки, че те и тия които получават са им много. Отдавна трябваше да ги изчегъркат тия безполезници
отговор Сигнализирай
27
Анонимен
преди 3 години
Харесвам 8 Не харесвам 1
В Япония на 35 си професер, във великата бг къде 55-60 може и да се доресиш, шото пак банаджии правиха националните критирии (след реф че университетите имат различни от тях критерии за доцент и професор ) и не се съобразиха с университетите, че и друга работа имат освен да бълват статии, но иначе им гледат в паничката за заплати. Написването на учебно помагало са цени кълкото една публекациия, пълен ***
отговор Сигнализирай
26
Ти
преди 3 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
До AzНекои ВУЗове изкарват акредитация с чужди трудове и кандидатстват пред МОН за научни институти.
отговор Сигнализирай
25
Az
преди 3 години
Харесвам 3 Не харесвам 2
кривот оеот подхода за т.н. наукометрия. системата нацид при отчитането на публикациии и цитати не отразява #кой? е спонсорирал публикацията, а единствено посочва първият работодател. по този начин висши училища отчитат публикации на бан.крайновреме да са спре това самозванство с кражба на интелектуална собственост.
отговор Сигнализирай
24
Анонимен
преди 3 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
До До Анонимен 25........"хвърковати чети" не са точно това, което са. Първо, четниците не са само от БАН, а и от самите университети. Освен това, далеч не всички могат да си го позволят - заради липса на желание, липса на време или на необходимите контакти. В БАН не малко хора работят по проекти, и нямат време за преподаване. Също не малка част от хората, които преподават, го правят само на едно място и имат втори трудов договор. Реално не са точно от БАН.
отговор Сигнализирай
23
Анонимен
преди 3 години
Харесвам 2 Не харесвам 2
До До 27..... Аз въобще съм против "наукометрията". Тя наистина е въведена за природо-математическите направления. Но природо-математическите най-добре пасват и на определението за наука. Затова хуманитарните се оценяват по-трудно. Просто не трябва да се оценяват по същия начин. Много жалко, ако съществува този проблем с публикуването, за който говорите. От друга страна, сега е възможно да публикуваш сам, ако имаш финансовата възможност да платиш на издателя. Някои хора така правят.
отговор Сигнализирай
22
Анонимен
преди 3 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
Ако под "наука" се разбират научни пибликации на преподавателския състав, на практика всички "университети" правят наука. Ако се оценява количеството и качеството на научните публикации - има си утвърдена методика, по която в България излязаха седем изследователски университета. Ако се оценява нещо друго - може да излезе, че въобще нямаме университети, в които се прави наука. Тези 1-2 университета на Танев не произлизат от нищо, освен от желанието му да се прави на интересен.
отговор Сигнализирай
21
ШибиРиби
преди 3 години
Харесвам 3 Не харесвам 5
Мдааа универсеъетите в бг са убежище за скопени даскали. Нито знаят нито могат. Само акъл ръсят
отговор Сигнализирай
20
Анонимен
преди 3 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
До Има дефиниция..... Има законодателна предпоставка БАН да се самообявава за учебен център - нали научните сътрудници ги направиха асистенти, доценти и професори. Основната част от "асистентите" им никога не са преподавали на студенти; а значителна част от доцентите и професорите имат преподавателска практика колкото натрупва асистент в университета за един семестър.
отговор Сигнализирай
19
Анонимен
преди 3 години
Харесвам 2 Не харесвам 3
До Радослав "Също така вкарайте изискване преподавателите да имат поне 15 години практика в направлението което ще преподават".....Това след защита на дисертация ли? Значи ще ги назначават за асистенти на около 40-45 години. Докато натрупат публикации и други изискуеми по закон преподавателски активности (в "практиката" вероятно няма да имат време), ще стават доценти малко преди пенсия. А професори въобще няма да има в университетите. Ще останат измислените "професори" в БАН.
отговор Сигнализирай
Новини