IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

МОН и синдикатите се разбраха за заплатите в университетите


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

15
преподаветел ВУЗ
преди 1 година
Харесвам 6 Не харесвам 0
Така "повишението" ще достигне заплатата на продавачка в мол или на касиерка в супера. За тази на служител в милицията-у нас още и милициея, полиция има на Запад- още могат да си мечтаят преподавателите. А един професор получава сега около 2400лв, по-малко от заплатите на студентите, които е обучавал цели тпет години. Срам, позор, унижение !
отговор Сигнализирай
14
До 11 /13/
преди 1 година
Харесвам 0 Не харесвам 0
Донякъде се съгласих с теб, но не мога да приема факта, че през соца научни степени са получавали и хора, които в моята гимназия дори и една единствена оценка "добър (4)" нямаше да получат, не само защото са мързеливи, но и защото им липсват определено интерлектуално ниво. Познавам няколко такива, хабилитирани някога. На две магарета сено не може да раздели, но се хвали как решавали кого "да пуснат" на кандидат-аспирантски изпити, при защита на дисертация и за повишаване на научната степен.
отговор Сигнализирай
13
11
преди 1 година
Харесвам 6 Не харесвам 0
Има. има смисъл да коментираме. Защото, каквито и да са били униценията и трудностите, наука е съществувала. А сега? Сегашната система на покупло-продажба е национално предателство. Държавата остава без умни глави. Съвсем липсва критерий за образованост. Един от огромните проблеми на поколенията, които сега са на възраст под 45, е че не могат да формират вярна представа къде са, колко са ограничени и едностанчиви. И вършат огромни вреди.
отговор Сигнализирай
12
До Анонимен 11
преди 1 година
Харесвам 3 Не харесвам 0
Ще е по-точно, ако говориш не за едно обидено лице, а за две изтормозени поколения. Помнят се отделни авторитетни учени, които не са допускали в ръководените от тях научни звена да се вършат безобразия. Но са били единици. За днешно време няма смисъл да коментираме, след като свободно се рекламират в мрежата фирми, които предоставят услугата написване на курсова или дипломна работа, посочвайки фиксирани цени. За дисертационни трудове се казва, че цената е по споразумение.
отговор Сигнализирай
11
Анонимен
преди 1 година
Харесвам 5 Не харесвам 0
Едно обидено лице тук обяснява колко било дълго и унизително да придобиеш научно звание.Преди, при дикакта на комунистичската партия.Да, трудно е било, да, имало е контрол отгоре.Но сега който не е започнал, не е станал доктор, без когато и да е да се е занимавал с каквато и да е научна работа.Аз лично познавам чиновници, т.е. хора, работещи в администрация, които се пишат д-р, защото са "защитили" преписани текстове, за да получат по-висока заплата, евентуално. Затова липсва и уважение към д-р.
отговор Сигнализирай
10
МЛАДЕЖ
преди 1 година
Харесвам 8 Не харесвам 0
След 1990 г. всички вузове станаха университети и така се изпразни от съдържание думата УНИВЕРСИТЕТ.И никой не иска да го промени.Напр.навремето се казваше ВПИ Шумен,а сега университет.Смешна работа.Не може заплатите на учителите да са по-високи от тези във вузовете,защото самото висше образование е по-висока степен.Образованието се свежда до едни пари на учителите и толкова.За качество никой не говори.
отговор Сигнализирай
9
До 4 (продълж.) - 2
преди 1 година
Харесвам 2 Не харесвам 5
Хабилитациите се одобрявали от отдел на ЦК на БКП. Последният тежък гърч, за който чух, беше през 2009 или 2010 г., когато при атестиране в БАН за всеки публикуван научен труд (статия, студия, монография) се давали определен брой точки, но ако авторът няма научна степен му давали 10 пъти по-малко точки. Тоест, ако на този с докторска степен дават 20 точки за една статия, на висшиста без научна степен дават 2 точки за същия по обем труд, който често пъти се оказвал по-стойностен по съдържание.
отговор Сигнализирай
8
До 4 (продълж.) - 1
преди 1 година
Харесвам 2 Не харесвам 1
После, през втората половина на соца, премахнали така наречените "тези", защото започнали да стават обезпокоително много висшистите, които се доказвали и след университета, без да имат висша санкция от партийното бюро по месторабота. Иглените уши, през които се провирал всеки умен млад човек без връзки са били две. Първо - когато кандидатства във ВУЗ, второ - когато се опита да стане аспирант (днес му казват докторант). За голям доктор не можело и да се мечтае без партийна благословия. Който
отговор Сигнализирай
7
Анонимен
преди 1 година
Харесвам 13 Не харесвам 0
За тия смешни заплати няма кой млад човек да иде да се бъхти в някой университет, където се разпореждат някогашни комсомолски секретари, бивши ченгета и всякакви дребни корумпета!
отговор Сигнализирай
6
до 6
преди 1 година
Харесвам 3 Не харесвам 0
Нищо няма да "живне" , ако няма промишленост, производство. Аз съм от град, в който има(ше) две висши училища и едно полувисше преди да избухне демокрацията. Сега от едното се виждат зеещи прозорци на сградите, другото събира де що е изкарало (3) на матурата по български,(която е само писмена, защото ако им пуснат устен, съвсем ще я оклепат). и си прехождат до село и обратно. Полувисшето медицинско го провъзгласиха за висше и сега подготвя кадри за болногледачки в чужбина .
отговор Сигнализирай
Новини