В интервю за "Труд" правосъдният министър Диана Ковачева е категорична, че: "Конфискацията удря и политиците. ВСС е такъв, каквито са хората в него. Такава модерна и скъпа машина като Комисията за отнемане на имуществото не може да бъде насочена към обикновените хора. Тя цели да удари организираните престъпления.
Не можем да си позволим и сянка от съмнение, че нашият нов НК няма да съответства на световните стандарти. У нас делата се бавят много и невинаги наказанията са адекватни на престъпленията" обобщава министър Ковачева.
"БСП само с Волен Сидеров на вота за "Белене", съобщава "24 часа". Bот на недоверие "за спирането на изграждането на АЕЦ "Белене" и провала в енергийната политика на България" внася днес БСП с подкрепата на "Атака", каза зам.-шефът на ПГ на червените Ангел Найденов.
След кратки преговори вчера хората на Волен Сидеров се присъединиха към мотивите на червените, на които не стигаха 8 подписа. Така спасиха левицата от изолация, след като досегашният партньор ДПС се обяви против вот заради АЕЦ "Белене". Сините също бяха категорични, че няма да подкрепят вота.
"Лукойл България" пак заговори за мораториум върху цените на горивата", съобщава от първата си страница "Сега".
След двучасова среща с икономическия министър Дилян Добрев, шефът на компанията Валентин Златев не изключи възможността за ново замразяване на цените. Той обяви, че има и други идеи за икономически мерки, но те тепърва щели да се обсъжда при премиера Бойко Борисов.
Инициативата на "Лукойл" за намаляване на цените с помощта на държавата идва няколко седмици след като самият Златев обяви, че не вижда предпоставки за поевтиняване на горивата заради намаления износ на Ирак и Либия и опасността от военен конфликт в Иран.
Преговорите съвпадат с течащ 30-дневен срок за предоставяне на доказателства по предявеното от Комисията за защита на конкуренцията обвинение в картел за пазара на горива на едро.
"168 часа" обобщава в своя анализ: "3,5 млрд. лв. потънаха в "Белене". И сега е моментът да се попита за разходите, направени през НЕК, най-малкото защото нейните приходи се формират от сметките ни за ток.
Излиза, че 33 години сме плащали пари, достатъчни за строителството на нова атомна централа, защото се получава, че общо за АЕЦ "Белене" са изразходвани минимум 3,5 млрд. лв., коментира седмичникът.
"Труд" оповестява нов рекорд при дълговете на болниците - 378 млн. Такива са общите задължения на лечебните заведения към 29 февруари т. г., сочи справка на МЗ.
Откакто от 2006 г. касата плаща по 300 клинични пътеки, дълговете не са набъбвали така. Изданието информира, че касата ще плати за медикаментите на онкоболните, останали без лечение заради липса на препарати по вина на австрийска компания.
Възнагражденията на общопрактикуващите лекари да бъдат обвързани с броя на преминалите през тях пациенти, на които са помогнали лично да решат здравните си проблеми, предлага депутатът от ГЕРБ Лъчезар Иванов.
Според него при въвеждането на такова изискване в нормативната уредба ще бъде решен проблемът с недостига на направления, които често се изчерпват още в средата на месеца, пише "Монитор".
В момента джипитата получаватпари за всеки записал се при тях пациент и прибират потребителска такса от 2,70 лв., стига да си прекрачил прага на кабинета им.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Износът на нови коли от Китай расте с над 73% през март до около 700 хил. автомобила
Япония влага 4 млрд. долара в местен производител на чипове
Дипломати на САЩ и Иран са в Пакистан за мирни преговори
Екипажът на "Артемида II" успешно се завърна на Земята
„Ай Ти Еф Груп“ ще разпредели по 0,2 евро дивидент на акция
Новите модели помагат на Stellantis да засили производството в Италия
Най-дългото спиране на интернет в историята: Иран остава изолиран
Рекорд на арт пазара: Аукционите движат интереса към изкуството
Самотата приключва: Четири китайски зодии влизат в нова фаза на 12 април
Елизабет Паисиева: Художествената гимнастика е училище за живота
Шампионът Италия е на крачка от финалите за "Били Джийн Кинг къп"
От БФС обясниха правилно ли изгониха футболист на Арда в мача с Левски + ВИДЕО
Вечно дерби, което не прилича на никое преди!
Във Вечното дерби: Светльо Вуцов записва любопитно постижение с Левски
Марсилия прегази слабак, Монако отнесе здрав пердах
Тактика! ЦСКА с ключов ход за нов бой над Левски в дербито
Любовен хороскоп за 13 – 19 април
Нумерологична прогноза за 11 април
Чай от бяла бреза – при целулит и ставни болки
Какво се прави на Велика събота
Поверия за здраве за Великден
Задължителни ястия за Великден
Черно море Тича с 20-а победа в НБЛ
Синоптиците прогнозират валежи през голяма част от новата седмица
19 души са ранени в катастрофи през последните 24 часа
Хороскоп за 12 април 2026
Министърът на туризма: Има ръст на резерваците за лятото
Район във Варна втори ден е без вода
Астронавтите от „Артемида II“ се завърнаха на Земята след рекордна мисия до Луната
Скрит процес във водите на океаните затопля Земята
Нов екипаж от милиметрови червеи ще лети към МКС с важна мисия
Сателитни данни разкриват неочаквани факти за Земята
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера
Китай тества технология за отклоняване на опасни астероиди