Гришо отнесе Маю за 66 минути в Бризбейн

Най-добрият ни тенисист се класира за четвъртфиналите
5 яну 2017 08:37,
11

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в австралийския град Бризбейн с награден фонд 495 630 долара, след като в двубой от втория кръг се наложи над французина Никола Маю с 6:2, 6:4 за едва 66 минути.

Българинът, поставен под №7 в основната схема, не срещна никакви проблеми и взе реванша от Маю за отпадането си на двойки от същия съперник само преди ден.

Димитров започна мача с пробив още в първия гейм, а в петия постигна втори такъв, за да поведе с 4:1, което се оказа достатъчно за приключването на първия сет за 27 минути.

Във втория играта бе по-равностойна, но при резултат 3:3 българинът успя да направи нов пробив, което го изведе на пътя на победата.

В следващия кръг съперник на Димитров ще бъде австриецът Доминик Тийм, поставен под №4 в основната схема. Тийм се класира за топ 8, след като се наложи със 7:6(5), 6:3 над представителя на домакините Сам Грот.