IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Ега ти държавата значи!...

Ега ти държавата значи!...

И каква стана тя?!...

1. От референдума всички излязоха победители. Като едно време в онова детско предаване - "Бързи, смели, сръчни".

2. Златко Баретата бере душа, а разни костюмирани типове се замерват над леглото му с обвинения в корупция, неспособност за справяне с организираната престъпност (за неорганизираната пак нито дума!) и с искания за оставки. А в Народното събрание вместо да решават съдбините народни, се разпенявиха, че покушението срещу Баретата било покушение срещу българина като цяло. Ало-о-оу-у-у! Депутатите! Ако българинът като цяло мязаше дори малко на Баретата в частност, щяхте да видите пръч на оране. Че и по-шантави неща.

3. Бензинът пак поскъпва. Разбира се, на никого дори не му хрумва да организира протест по повода. За разлика от протестите в защита на Октай Енимехмедов.

4. Въпросният Октай Енимехмедов стана национален герой и мъченик. Това го разбирам. Щяха направо да го канонизират, ако беше довел до успешен край идеята си.

5. Карбовски цял час ни показва пъстрия свят на един колекционер на кукли Барби вместо поредното уродливо лице на българската реалност. Сигурно нещо не му е било добре на момчето.

6. За бензина (парното, тока, водата и т.н.) може и да не ни дреме, ама и тази година зарязахме лозята. Сега само дано реколтата е добра, че наесен да има в какво да давим мъката, като ни настъпи новото правителство. Че то и сегашните не са цвете за мирисане, ама следващите Дявол ги знае какви ще се извъдят.

7. Температурите не падат под +10 градуса по Целзий. Посред зима. А оня ден в Австралия паднал метър сняг. Посред лято. И климата взе да изтрещява яко, типично по нашенски. Явно наистина Господ има българска жилка - иначе просто нямам обяснение.

Ега ти държавата значи! В такива дни започвам да си спомням защо не искам да отида да свия гнезденце някъде на другия край на Слънчевата система... или поне на другия край на планетата.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата