Топло, но и с валежи ще бъде времето във вторник, сочи прогнозата на НИМХ.
През нощта облачността ще е значителна. Валежи от дъжд ще има главно в Западна България. Ще духа слаб до умерен юг-югозападен, в североизточните райони - все още югоизточен вятър. Минималните температури ще са между 7° и 12°, в София - около 8°.
Във вторник през страната ще преминава студен атмосферен фронт. Облачността ще е значителна, около и след обяд купеста и купесто-дъждовна. Ще има валежи от дъжд, на много места придружени с гръмотевици.
По-интензивни ще са явленията в планинските райони. Вятърът в по-голямата част от страната ще се ориентира от северозапад, в източните райони - от югозапад, ще е слаб до умерен. Дневните температури ще се понижат и максималните ще са между 17° и 22°, в София - около 17°.
По Черноморието облачността ще е значителна, след обяд купеста и купесто дъждовна. Ще има валежи от дъжд, по южното крайбрежие придружени с гръмотевици. Ще духа до умерен югозападен вятър. Максималните температури ще са 14°-18°. Температурата на морската вода е 11°-12°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
Над планините облачността ще е значителна, след обяд купеста и купесто-дъждовна, с валежи от дъжд, над 2300 метра - от сняг. На много места валежите ще са временно интензивни и придружени с гръмотевици. Вятърът ще е умерен от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 11°, на 2000 метра - около 5°.
В сряда над Централна и Източна България ще продължи да се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места там ще има краткотрайни валежи, в източните и планинските райони с гръмотевици. Вятърът ще е от север-северозапад умерен, в Дунавската равнина временно силен. Минималните температури ще са почти без промяна, а дневните ще се понижат с още два-три градуса. В четвъртък ще остане ветровито, захлаждането ще продължи. Облачността ще е променлива, на отделни места, главно в централните райони от страната ще превали слаб дъжд.

Кадър на деня за 12 юли
Поколението Z са финансови нихилисти и избягват традиционните инвестиции
AI търсенето остава силно въпреки преминаването към „максимизиране на стойността“
Козметиката може да се окаже новото оръжие на Китай в износа на „мека сила“
Зеленски освобождава украинския премиер като част от по-широко преструктуриране на кабинета
Шефът на VW: Възможни са „по-умни решения“ освен закриването на заводи
Хазария е част от българската история, езиците ни са сходни
Провал или милиони към Разград? Ето какво се случва с трансфера на Станич в Олимпиакос
Световен шампион сравни Тухел с Бекенбауер
Ще отстрани ли Левски Борац? Ето какво показва историята
Бившата на Балак се показа гола + СНИМКИ
Скалони изчетка здраво Тухел и направи любопитен коментар за сблъсъка с Англия
Бленджини избра „лъвовете“ за Лигата на нациите
Пухкава питка с маслини
Голяма промяна за 3 зодии на 14 юли – Новолуние в Рак
10 идеи как да преобразим перваза и балкона
10 рецепти за лятна запеканка
Дневен хороскоп за 13 юли, понеделник
Седмичен хороскоп за 13 –19 юли 2026
Моторист пострада в катастрофа на пътя Балчик - Оброчище
Валери Божинов се завръща в "Левски"
Значителни валежи във Варна и Добрич утре
Седмичен хороскоп 13 юли - 19 юли 2026
Гуцанов: БСП и партията на Радев трябва да застанат зад общ кандидат за президент
Хороскоп за 13 юли 2026
Откриха възможна връзка между тъмната материя и неутрино
Възможно ли е съзнанието на извънземните да е коренно различно от нашето?
Над 80 мистериозни същества, живеещи в пълен мрак, откриха в Австралия
Учени пресъздадоха условията в земното ядро с помощта на лазери
Престоят в Космоса може да ускори стареенето, твърдят учени
Биолози разкриха как виждат морските звезди