Времето ще се задържи облачно през следващото денонощие с валежи от дъжд, значителни в югозападните и централните райони от България. Температурите в по-голямата част от страната ще са между 5 и 10 градуса. По-високи ще са в Източна България, където ще продължи да духа умерен южен вятър и максималните там ще са между 12 и 15 градуса, според прогнозата на НИМХ-БАН.
Атмосферното налягане ще бъде по-ниско от средното за месец декември.
По Черноморието ще е предимно облачно със слаби превалявания от дъжд. Ще духа умерен до силен южен вятър, който привечер ще отслабва. Максималните температури ще са 14-17 градуса. Температурата на морската вода е 12-13 градуса. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.
В планините няма да е подходящо за туризъм. Ще бъде облачно, ветровито и с валежи от дъжд, над 1800-2000 метра - от сняг. В масивите от западната половина от страната валежите ще са значителни. Ще духа силен, по високите и открити части и бурен югозападен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще е около 6, на 2000 метра - около 1 градус.
В неделя времето ще се задържи облачно, на места с валежи от дъжд. Значителни по количество ще са на отделни места в Южна България. Температурите ще са в широки граници: минималните - от 2-5 градуса в северозападната част от страната до 8-12 градуса в Югоизточна България; максимални - от 6-8 градуса в Северозападна до 14-18 градуса в Югоизточна България и крайните югозападни райони.
В югоизточните райони ще продължи да духа умерен южен вятър, докато в много райони от Дунавската равнина вятърът временно ще се ориентира от изток-североизток. В неделя привечер със северозападен вятър ще започне да нахлува студен въздух и през нощта срещу понеделник дъждът в северозападните планински райони ще премине в сняг.
В понеделник вятърът в цялата страната ще се ориентира от северозапад и ще се усили. Температурите и в Източна България ще се понижат. Облачността ще се задържи значителна, почти без валежи.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Залогът на Индия относно ядрената енергия започва да се отплаща
Нидерландия одобри употребата на системата за подпомагане на водача на Tesla
Приложими ли са таксите за преминаване на кораби през Ормузкия проток?
Износът на нови коли от Китай расте с над 73% през март до около 700 хил. автомобила
Япония влага 4 млрд. долара в местен производител на чипове
Дипломати на САЩ и Иран са в Пакистан за мирни преговори
България се сбогува със славея на Странджа Янка Рупкина (ВИДЕО)
МВР обяви как ще пази реда около дербито ЦСКА - "Левски" на 13 април
Велика събота: В полунощ патриарх Даниил ще благовести възкресението на Христос
Убийство с нож е извършено в Кърджалийско на Разпети петък
Аталанта – Ювентус
Ливърпул – Фулъм
Арсенал – Борнемут
Левски възложи специална мисия на бивши национали
Найденов избухна: Показа скандални постове на Гребенчаров и коментира съдиите за ЦСКА-Левски
Шампионът Италия е на крачка от финалите за "Били Джийн Кинг къп"
Любовен хороскоп за 13 – 19 април
Нумерологична прогноза за 11 април
Чай от бяла бреза – при целулит и ставни болки
Какво се прави на Велика събота
Поверия за здраве за Великден
Задължителни ястия за Великден
Раздават 500 яйца за Великден във варненски храм
Жестоко убийство разтърси кърджалийско село
Полицията издирва 29-годишен мъж от Девня
Умерена магнитна буря ще има днес
17-годишните „моряци“ изпуснаха Ботев Пд във Варна
Черно море Тича с 20-а победа в НБЛ
С новите скафандри на НАСА астронавтите могат да оцелеят до 6 дни след авария
Астронавтите от „Артемида II“ се завърнаха на Земята след рекордна мисия до Луната
Скрит процес във водите на океаните затопля Земята
Нов екипаж от милиметрови червеи ще лети към МКС с важна мисия
Сателитни данни разкриват неочаквани факти за Земята
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера