Към ефективна безсрочна стачка преминава Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" от тази сутрин. Службата ще продължи да работи, но в намален обем. Служителите й негодуват, че ръководството отказва да се вслуша в социалните им искания, и са гневни заради реакцията на държавата по случая с певеца Роби Уилямс. През септември двама служители на агенцията бяха арестувани по обвинение, че са поискали подкуп от един от шофьорите на британския изпълнител, който имаше концерт у нас.
Стачните искания включват: изравняване на възнагражденията на служители, полагащи еднакъв труд (в агенцията се допуска дискриминативно толериране на едни служители спрямо други, твърдят стачниците); увеличаване с 50 процента на основните работни заплати; назначаване на допълнителни 600 служители и др. Настоява се да се преустанови определянето на неръководни длъжности за заемане от държавни служители и да се възстановят на работа освободените на това основание след 1 януари 2025 г. служители. "Служители с доказани качества се "премахват" на формални основания, а на работа остават такива без квалификация и опит – уж като "борба с корупцията" – без нито един изобличен за корупция ... освен ако не се намеси Британското посолство например", пишат недоволно стачниците.
На случая с Роби Уилямс се обръща специално внимание. "Пределът е достигнат с уволняването на няколко доказали своя професионализъм служители, което във връзка със случая "Роби Уилямс" беше представено пред обществеността като "противодействие на корупцията" – без засегнатите служители да имат каквато и да било укорима проява (единият дори е награден за отказването на предложен подкуп). Същевременно служители, разследвани за участие в организирана престъпна група, продължават да са на работа", пише в изявлението на стачниците. Самото искане за подкуп те обясняват с лошите условия в агенцията. /Сега
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Икономическото влияние на „Евровизия“
Лидерите на тюркските страни гледат към цифровизацията и новите търговски пътища
Атака с дрон е причинил пожар в атомна електроцентрала в ОАЕ
Кадър на деня за 17 май
Зелената енергия изглежда „имунизирана“ за шокове като този около Ормузкия проток
Папа Лъв XIV създава комисия по изкуствен интелект
Рецепта от тефтера на баба: Сочен сладкиш с домашно сладко
Проф. Аспарух Илиев: Всички новини в Германия започват с Дара и България
Еуфория в София: Голямо празненство след триумфа на Дара на "Евровизия"
Централна емисия
Технически проблем спря Верстапен от победа в легендарно състезание
И скандален рефер не спря Барса за велик рекорд!
Това е категорична игра с ръка, беснее босът на Форест
Локомотив пак удари Рилски, ще има 5-и мач
Байерн празнува титлата с хиляди фенове пред кметството
Левски не го беше правил така срещу ЦСКА от 31 години
Ходене за отслабване – достатъчни ли са 10 000 крачки
"Бангаранга" на всички. Много ви обичам!" – първи думи на DARA при посрещането в София
Дневен хороскоп за 18 май, понеделник
Посрещаме DARA на летище „Васил Левски“ след триумфа ѝ на „Евровизия 2026“
От почти отказала се до историческа победа: DARA и нейният урок по сила и кураж
Седмичен хороскоп за 18 – 24 май: Ракът да внимава с парите
САЩ искат забрана на китайските коли
„Комодор” среща „Черно море” в ½-финален плейоф във ватерпола при мъжете
Коцев ще прави Дара „почетен гражданин“ на празника на Варна
Пробив: Откриха една от най-старите галактики във Вселената
Аксаково изтърва трите точки в Добрич
България посрещна DARA (ВИДЕО)
Уникално откритие: Може да помогне на хората да живеят до 200 години без рак
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Патент за дистанционно управление на човешки клетки предизвика спекулации