IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Капитализмът ли е решението за климата?


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

14
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 5 Не харесвам 0
До 12А този камион с бутане ли се движи, щото ако иска гориво, ще трябва и него да го калкулираш в разходите. За аварии и някакви спешни случаи, *** дойди. Ама за всеки ден, по-добре направи нещо локално. Особено ако селището е далеч и в труднодостъпен район.
отговор Сигнализирай
13
До 5
преди 6 години
Харесвам 3 Не харесвам 9
Най-евтина, докато не стане олеле-то. Кеф ти Чернобил, Фукушима, Щатите, Франция, Англия. че и Швейцария. След белята, що е време напред, все е твое. Било за размисъл, анализ и още каквото се сетиш. Към тях само ще добавя - и разходите за зариване и бегане надалеч. Няма утилизация или технология, а само хвърляне надалеч, копане надълбоко и стискане на палци. Но всичкото тарикат, социалисте или капиталисте, си правят сметката по кръчмарски, без да мислят за съхранение на отпадъка от мирния атом
отговор Сигнализирай
12
11111
преди 6 години
Харесвам 3 Не харесвам 7
В някои по-напреднали от нас държави има мобилни батерии(качени на камион) зареждат се там където може(вятърни паркове, фотоволтаични такива или където е най-евтино за момента ) След това при нужда се застава на края на селото и тази енергия се вкарва в мрежата. Това което сега правиха с генератори групите в южна България покрай проблемите със снега. Има технологии има и някакво развитие, но колко ще се развият предстои да видим. И в момента ВЕИ-тата могат да произвеждат на добра цена.
отговор Сигнализирай
11
11111
преди 6 години
Харесвам 5 Не харесвам 1
Решения за "запазването на енергия има и сега" от години излишната ако има такава в България се насочва към ПАВЕЦ централите и така излишната за момента енергия се превръща във водна такава когато е необходимо. Друг е въпроса как и колко са загубите по трасето от Козлодуй до ПАВЕЦ Чаира примерно(все нещо остава де). Концепцията за нагнетяване на въздух в каверни също не е нова и ще е интересно да видим как се развива. Тесла и Вестас направиха във Австралия проект с батерии за 100МВ..
отговор Сигнализирай
10
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 3 Не харесвам 6
Има решения вече за съхранение на енергия, ти живееш в миналото.
отговор Сигнализирай
9
БГ
преди 6 години
Харесвам 8 Не харесвам 5
До Анонимен Проблема другарки и другари на фотоинсталациите е един.Никой не може да съхрани енергията.Използваш на момента или я губиш.Затова в САЩ я отрекоха-просто няма бъдеще.Само мафиози правят солари и вятърни инсталации.Четете бе,но бълг.-руска преса.
отговор Сигнализирай
8
Анонемен Алкохолик
преди 6 години
Харесвам 8 Не харесвам 0
1000 $ за киловат?!? Значи аз този месец имам 300 кв. Дневна и 120 нощната. По твоя сметка трябва да получа фиш за 420 000$
отговор Сигнализирай
7
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 5 Не харесвам 9
До Анонимен5Атомната енергия беше евтина по времето на ВВЕР440. Без никакви защити, мащити, кожуси, можуси и т.н.Изискванията за съвременните реактори вече са такива, толкова допълнителни, оскъпяващи и предпазващи съоръжения има, че вече не е евтина.Само първите месеци след Чернобил, са стрували на СССР 60 милиарда долара тогавашни, при положение че човешкият труе е бил безплатен. Това в сегашни долари след 32 години инфлация сигурно са 150 милиарда.Дали е евтин чернобилския ток?
отговор Сигнализирай
6
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 3 Не харесвам 12
До Анонимен 5 В кой точно наръчник на агитатора прочете, че атомната енергия е най-евтината? Засега цената и е 1000 долара на киловат и то ако не се смятат разходите за съхранение на отработеното гориво, а те са вечни. Плюс това не можеш да спираш реактора както си когато си искаш, не може да работи на половин мощност и можеш да го ползваш само като базова мощност.
отговор Сигнализирай
5
Анонимен
преди 6 години
Харесвам 16 Не харесвам 3
Т.нар. еко-производства на ток са еко, защото материалите са произведени в Азия, а се ползват в Европа и Америка докато работят. След това се пращат пак там за да се разглобят и превърнат в нови еко-материали. Един затворен цикъл с изхвърлянето на *** към неекологичните държави.Засега най-евтината е ядрената електроенергия, но и там все и се търси цаката.
отговор Сигнализирай
Новини