Една персона, която по най - противоречив и безпардонен начин за три години получи генерал-лейтенантски пагони( от майор от запаса) и след това се намърда на най-високия държавен пост, изреждайки редица други за кратко време и оставяйки навсякъде след себе си разруха и усещане за нещо мръсно и мазно е обявена за строител на дясното политическо пространство защото, видите ли, ГЕРБ унищожил "старата автентична десница" и заел нейното място. От кога разрушителите ги обявяват за строители? Разбирам от строителство толкова, колкото да знам, че уважавания майстор-строител никого няма да се захване с " кърти и изнася". Но да оставим строителната терминология.
Старата автентична десница, както вече публично е известно, се оказа рожба на политическия репресивен апарат от преди 10 -ти ноември 1989г.(ДС). Тя бе създадена да замести липсващата в българия буржоазия(автентичната десница) и призвана да поеме политическото управление на страната след преврата от 10 ноември 1989 г., имитирайки десен преход. Преход към нищото, както го наричам аз, защото това беше "марш на място", хем се движихме, хем нищо не се променя. Казвам имитирайки, защото нито ляв, нито десен се става за една или повече години. Лявото и дясното в политиката са израз на социален статус, семейни и класови традиции, политически нагласи, икономически виждания и др.
Но и двете са политика, а политиката е изкуство да се гради бъдещето на народа!
Принадлежността към политическата класа не е самоцел. Тя изисква себеотдаване за общото благо. Тя изисква познания, опит, култура , мъдрост и човечност.
Кажете ми какво от изреденото горе притежават днешните управници? Нищо! Те са самовлюбени ид..ти, нарцистични натури, полу образовани, агресивни човеконенавистници. Тях не ги трогва съдбата на народа. Те измерват всичко само в цифри и пари. Така един министър се опитва чрез цифрите да ни докаже, че народът днес живее по-добре от вчера, и че утре ще живее по-добре от днес.
А кой днес не вижда и не разбира, че народът се топи, изчезва, професионалистите бягат, младежите бягат, майките не раждат, мъжете не печелят, налегнала ни е депресия и апатия. Всичко това благодарение на "умелото строителство" на кукловодите, които днес са се заели да заместят старата имитация на десница, с нова такава. Дали ще е ГЕРБ или ГОРД, или ГБ все едно, всички са заченати в лабораторията на ДС. Тук ще отворя една скоба и ще ви разкажа един спомен.
Беше 1989 -90 г." Градът на истината" се беше разположил около фонтанчето пред президентството-председателството на РБ. Един ден от там минава един мой познат(беше ми добър приятел от ДКМС) . Тогава той беше старши лейтенант от ДС, днес е велик масон. Та минава той е ме пита:" Иване, какво правиш тука"?. " Ще ви сваляме от власт " - отговарям аз, а той искрено се смее. Седнахме в едно близко кафене да изпием по кафе и той ми разказа, как всичко това, което става наоколо е дирижирано от техните служби. Разказа ми, че почти всички водачи на опозицията са свързани с ДС( по-късно това стано публично известно). Добре му казах аз, но идат избори. " Тези избори са спечелени от нас"- ми каза той. "Който и да ги спечели ние ще сме на власт. Под това "ние" той разбираше службите. Аз се противопоставих като заявих, че не могат вечно да манипулират народа. Той пак се засмя и ми каза, че след СДС идва наред царя( тогава в България почти никой не беше слушал за Симеон Сакскобургготски.). Тук ни свърши разговора и ние се разделихме, всеки по своята работа. След години, когато царят взе властта, аз го потърсих. Срещнахме се пак и го попитах. " Ти ми разказа тогава бъдещето, кажи ми сега какво следва?" През 2008г. той ми се обади по телефона и ми каза:" Иване, сега идват едни на власт, които ще изчистят всички ви, които сте заемали някакви позиции в държавата( тогава аз бях директор в Министерството на отбраната, а малко по-късно в Министерството на икономиката, а Б.Б. беше главен секретар на МВР). " И мене ли?", попитах. "И тебе - всички " Ще дойдат едни младежи, образовани, обучени и възпитани на запад".
И това се случи- през 2012 г. ми бе съкратена длъжността в държавната министрация. Край на спомените, затварям скобата.
А какво ни предстои оттук нататък? Може би пак трябва да попитам моя познат?. Не този път няма да го питам. Аз вече знам! Предстои да видим героичните усилия на старите кадри от ДС в защита на Б.Б. и новите им напани да подменят имитацията с нова такава. Но, кръпка върху кръпка, това си е съдран панталон. Защо този път те няма да успеят, защото се провалиха техните млади, образовани, обучени и възпитани на запад експерти. На тях им липсва мъдростта, която е уникална и се натрупва само ако споделиш съдбата на собствения си народ. ( още Лао Джъ е казал, че за да управляваш не са достатъчни само познания, нужна е мъдрост). Защото българският народ е народ исторически, а не събран от други нации и народи и скалъпен за 200 години, защото неговият опит и морал е натрупван с хилядолетия, защото е преживял стотици дворцови преврата, вековни унижения в робство и пак се е съхранил като народ.
Затова този път народът ще се опомни и няма да допусне да ни управляват следващите имитации на ДС.
Андрей Райчев се развихри: " Левицата е изчерпила своите възможности от около 20-21 %, просто защото в България няма повече леви."
Явно и той като прословутия министър усеща живота чрез закърнелите пипала на социологията, обслужваща управляващите. Когато неговият събеседник г-жа Димитрова се опита да развие тезата за морала в политиката, той не джентълменски я прекъсна и не й даде възможност да се доизкаже. Къде ти морал у ченгетата!
А къде са десните в България, бих попитал аз. Новобогаташи колкото искаш, но къде са истинските десни политици, страдащи за народа си, борещи се с десни политически и държавни мерки да подобрят хала на народа, несвързаните с ДС, а със своя почтен бизнес, ръководийки го с професионализъм и умение. Няма ги. Днес дори спонсорите на спортните дружества се намират централизирано от Б.Б., сиреч от ДС и свързаните с нея назначени милионери.
Когато в едно общество повече от 40 % са бедни, когато 14 % са безработните, а сред младежите този % надхвърля 25, когато средната класа не надхвърля 10 -15%, а богатите се вместват в 1%, когато полу-гладуващите пенсионери надхвърлят 2 милиона и половина от седем милионното ти население и ти говориш за това, че левите са не повече от 20 % в това общество, това може да означава две неща: или народът продължава да вегитира, зомбиран от политиците си, или ти обслужваш интересите на кукловодите.
Не се интересувам от А.Р., защото не играя и не обичам голф, но се вълнувам от съдбата на моя народ, защото днес ми се роди внучка- Радостина. Интересувам се от моето настояще и нейното бъдеще. За това написах този текст. За това ще гласувам за автентичната левица- БСП и никакви манипулации не ще ме отклонят. Бъдещето е в новата Социална България, а социално и солидарно общество от закръглени егоисти не може да се построи. Другото е... последният да затвори вратата. Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Daimler Truck отчита спад в тримесечната печалба след слабо представяне в САЩ
Размерът на кредитите у нас расте с близо 15% до 115 млрд. лв. към края на септември
Камен Колчев: Еврото ще отвори българския пазар за далеч по-широк кръг инвеститори
Парламентът прие при "особени обстоятелства" възможност за продажба на "Лукойл Нефтохим"
Красимир Бенямин: Ще посрещнем Коледа със "стари" цени на шоколада
Киев: Последните ракетни нападения удариха тежко енергийната инфраструктура
Бащата на Сияна основава гражданско движение
Парламентът одобри държавния контрол над "Лукойл"
Спешна проверка за замърсяването на въздуха във Велико Търново
Силно земетресение удари Калифорнийския залив
Русия след отказа на "Гънвор": Важно е интересите на "Лукойл" да бъдат защитени
Мъст след изгонването от ЦСКА: Манчев тресна "червените" в дебюта си начело на Миньор
Мерки! Дебнат за фалшиви билети на дербито Левски – ЦСКА
Барса се върна на „Камп Ноу“ + СНИМКА
Левски с ключов ход заради феновете за дербито с ЦСКА
Паметен триумф! ЦСКА припомни велико геройство
БФС с важна новина за националния отбор
Пало санто – срещу негативна енергия и за уют в дома
Уран преминава в Телец на 8 ноември – старото отпада от живота ни
Фрути акценти в маникюра – модерни за всеки сезон (+снимки)
Любовен хороскоп за ноември
Тест: Какво ви очаква през ноември
Напитка със супер съставки за детокс
Химията във Варна получи автоматичен дефибрилатор от "Капачки за бъдеще"
Варненският спорт осиротя! Отиде си Хугас Месропов
Решено: Държавата взима ръководството над рафинерията в Бургас
Тържествено се дипломираха абсолвентите в Икономически университет – Варна (СНИМКИ)
Вижте отблизо дизайна на българските евромонети (ВИДЕО)
За седмица: КАТ хвана над 170 пияни или дрогирани шофьори
Астронавтите масово страдат от космическа болест – какво представлява тя
Най-старият и най-голям храм на маите е построен, за да изобрази Космоса
Как китовете могат да помогнат на хората да живеят 200 години
Китай се обърна към НАСА, за да предотврати космическа катастрофа
Най-силната магнитна буря за 2025 година ще настъпи днес, 7 ноември
Японската орбитална мисия Akatsuki окончателно замлъкна