IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Оставката на Кабинета - след нас и потоп

Оставката на Кабинета - след нас и потоп

Домашният цирк на България продължава. След като получи указания за план Б (оставка) в Скопие от американците, ама се заинати и няколко дена си замиташе документчетата по министерства, че чак се наложи да прибират демонстративно ''счетоводителя'' на правителството от зад океана, че да му покажат, че и той трябва да си ходи. 

Сега Борисов ще ни се прави на опозиция, като ни остави следните '''адекватните'' решения на правителството. От които бяга панически, защото нямаше акъл да ги реши:

1 - Проблемите по еврофондовете - изпразни фискалният резерв, остави хазната без една стотинка и със сключени хиляди договори, но неизпълнени, даже незапочнали - от което до края на тази година би трябвало България да почне да губи пари.

2 - Неизпълнението във водния сектор и сектора на отпадъците ще доведе до завеждане на съдебни процедури по неизпълнените ангажименти на страната ни и заплащане на наказателни суми

3 - Безумното разваляне на договори с ЕРП-тата без законно определена причина ще доведе до наказателни решения на европейските институции. И ще започнат плащанията от бюджета

4 -  Напълни администрацията с калинки, и купи медиите. Чудно и прекрасно! И сега ще имаме и предрочни и следсрочни избори. Това ще стабилизира ли страната? Или ще дърпа конците задкулисно защото неговите хора ще доносниюат, но няма да дават никакъв резултат.

5 - Интересно как изигра комедията ''мъча се да остана'', защото варианта с оставката бе обсъждан в Скопие като ''вариант 2''. 

Сега да видим, като игра в последно време на свирката на САЩ, че чак те си оттеглиха ''счетоводителя'', за да му подскажат, да си тръгва на нашия, как ни го връща Путин. Щото и той спокойно говори по телефона с нашия тези дни! 

Лошото е, че в България пак няма да се изберат наистина разбиращи хора и експерти. Но при всички случаи сега от България ще се добере и малкото, което е останало като капитали!
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата