Според 24 часа от 20 юли т.г. групата наречена, „пърформансите на протеста”, имала много пъстър състав. Лекар, преводач, политолог, философ, изкуствовед, експерт по жените и др. Ще намерите осем кратки биографични справки. Антигона с гръцки корени, наричана „византийската провокаторка” има 3 висши образования и била работела за големи американски фирми. Всичките били известни като ентусиасти, едни от първите на ДАНСwithme. Въвеждали нов вид комуникация между площада и правителствените сгради ... Била мегафонна и пряка - може би нещо като „пряката демокрация”, знам ли?! Имали си лични гардероби с реквизити, своя уточнена бирена драматургия, т.е. на бира, но дали чаша, бутилка или каса (писах, че този реквизит на площада не е току – така)?! Посланията им жилели забавно и иронично, присъщо на интелигентните, а не на лумпените с тяхното: „червени боклуци”. Познавали се отдавна. Били с различни професии, хобита и политически пристрастия и си намирали формални поводи да се събират, т.е. разбираме, че са оформена трупа за многообразни и повсеместни спектакли. На площада били погребали политическите партии. Може би са на път да „погребат и театрите”. Правителството, медиите и полицията „им дадоха” прекрасната възможност да го сторят. Измежду причините ще сочим и Явор Гърдев, който им бил почитател и поддръжник за революционния модернизъм в театралното изкуство. Не виждам обаче, в или с какво са им виновни българите, на които не им е до друга модернизация, освен на хладилниците. Вероятно правителството, чиято грижа е да върне България и хладилниците на българите, трябва да вземе терк от тия модернисти, да се въоръжи с мегафони и да пълни хладилниците с децибели на хранителни маркови продукти от цялата гама. Според мен добре прави правителството като не им обръща внимание и си гледа работата. По-точно очаква някои от площада да се озоват на поканата и да предложат алтернативни, работещи и ефективни действия. Накрая в публикацията е посочен цитат от Самуил, най-острото перо в групата: „Знаете ли защо вече над месец с нестихваща енергия сме навън? Тези са по-нагли отпреди? По-глупави? По-долни? НЕ. Тези са абсолютно същите, каквито са от над 20 години. ...”. Не споделям тяхната интелигентност. Грешка!!! В диалектиката на природата няма еднакви неща! Още-повече абсолютно еднакви! Язък им за висшите образования ... Едно е да си го приказват на сбирките. Друго е да го публикуват. Трето - да го тропосват по площади и кръстовища. Учудвам се кой ги е учил?!? И после, да имат да вземат, но не всички депутати през тези 20 години са били „пожизнени кариеристи”, „ментално тромави” и са „танцували с властта”. Един пример само, (ГИНЬО ГАНЕВ, напр.) е достатъчен да обезсили заимстваните им брътвежи. Достойните имена са много, ама ги мързи да мислят и търсят. За тях живота е наниз от догми. Вредно е, господа да мърсите площадите с догми ... А ако приписвате на властта вълчи характер, заимствано от забележителния филм „Танцуващият с вълци”, опитът Ви е крайно несполучлив и като художествена интерпретация ... Иначе може да се говори за вълчи апетити у някои, попадащи във властта. Но да се абсолютизира за действителността е „ярко, искрящо, пламтящо, блестящо” неуко и дилетантско, шарлатанско!!!
Възниква въпроса, защо тези приятели са навън с нестихваща енергия вече над месец? Защото никъде другаде няма да се намери безплатна реклама на техните идеи, планове и намерения за бизнес. Рекламата може да гласи: Правим всичко - тържества, едноактни действия, спектакли, шоута за раждания, кръщенета, погребения („идиотския некролог” за Синтилски и съдебната система), избори, оставки на служебни и законни правителства, досъдебни производства на лекарски убийства, поръчкови и нагли такива, октоподи, медузи и др. морски твари или в други сфери, възстановки на исторически сцени и ситуации по света и у нас! „Свободата води народа” (според вестника). В предния постинг цитирах едно мнение за свободата. Колко е противоречива и че трябва да се премине през дисциплината на духа, за да се усети и разбере нейната суровост. Пак вестника посочва, че „креативната група” влезла в новинарския обмен, в т.ч. американски, английски, френски, немски и даже китайски. Следователно тази безплатна реклама в медиите и пресата е много скъпа, най-отгоре на всички тарифи и особено „ПРОДУКТОВО ПОЗИЦИОНИРАНИТЕ”!?!? Искам да кажа, че парите не са дадени, а взети ... Познайте от кого????? Гербаджиите сега „ридаят”, плачат с крокодилски сълзи за хала на българите и средствата от актуализирания бюджет трябвало да се насочат за тях, не виждайки, че това вече е направено и ще се прави ... Кой ще ни обясни как театралните протести с привнесен лумпенски привкус облекчават хала ни. Тъпо мълчание ...
Задкулисни или парламентарни, или правителствени, или президентски, или площадни, или медийни, или омбудсмански, или синдикални, или „граждански” ... (и т.н.) олигарси!?!?!? Докога ще си блъскаме главите? Няма ли нещо, в което да повярваме отмалко и да го наблюдаваме поне 100 дни? Защо не може енергията от площадите да се пренесе на кръглата маса и да се превърне в позитивна и полезна не само за мегафонните, а за всички?
Забележка: Ще се опитам копията на вестникарските снимки да кача на следващ постинг, защото тук не ми дава.
Георги Стоилов
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Модернизират жп терминалите във Варна и Бургас с европейски средства
ЕК спестява на фирмите 8 млрд. евро годишно с опростяване на данъчните правила
Ченг от JPMorgan: Доверието в капиталовите разходи за AI още може да расте през 2027 г.
Здравното министерство ще проверява процедурата за проектиране на детската болница
Кабинетът ускорява финансирането по линия на инструмента SAFE
SOFIX отчете ръст от 0,23% до 1261 пункта
Данък за второ жилище: Справедливост или удар по средната класа?
Затварят улици в София заради честване на Деня на независимостта на САЩ
Бойци от 12 държави излизат на ринга за SENSHI 32 на 11 юли
Футболният свят потъна в скръб след смъртта на децата от школата на "Славия" в катастрофа
9-годишни деца от "Славия" са загиналите на АМ "Тракия", отивали са на футболен турнир
Първият анголец в Левски: Можем да постигнем високите цели на клуба
Лео Меси празнува рожден ден като №1 в историята на световните първенства
Официално: Ботев Пловдив привлече Георги Миланов
Две деца от Славия са загинали на "Тракия", отивали на турнир
Лийдс подсили отбора на Илия Груев с бивша звезда на Ливърпул
ЦСКА го изгони, а той подписа с гранд в Турция
Дневен хороскоп за 25 юни, четвъртък
3 лесни противовъзпалителни рецепти за вечеря
5 елемента на луксозната баня
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Летен коктейл с джин и сода
Изберете раковина и вижте какво ви очаква през юли
Задържаха двама дилъри на фентанил във Варна
Дете падна в шахта в София
Златото падна под 4000 долара за тройунция за първи път от ноември
Радев: Българската екзархия в Истанбул е ключова за съхраняването на националната идентичност
Нестеров стигна четвъртфинал в Пловдив
Палмите в центъра на Варна са сред най-студоустойчивите растения в света
Индия отваря ключова ракетна технология за частния сектор
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Какво ни очаква до 2035 г. според предсказанията на Никола Тесла
Титан и Плутон споделят една и съща мистериозна спектрална характеристика
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата