В Конституцията има един логичен, скромен и естествен текст, който дава основа на т.н. депутатски имунитет:
„Чл. 69.
Народните представители не носят наказателна отговорност за изказаните от тях мнения и за гласуванията си в Народното събрание.”
Напълно логично е, че когато става дума за криминални и други престъпления, да влизат в сила :
„Чл. 6.
(1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.
(2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.”
В реалната действителност обаче, това съвсем не е така, предполагам че юристите в стремежа да си сложат предпазни ламарини отпред, отзад, отгоре и отстрани, като „независима” власт, в законите са дописали неизвестни нам божествени права и привилеги на депутатите. По този начин са се освободили напълно от всякаква отговорност и класификация на престъпленията! Представете си, че Цветанов публично застреля Сидеров в НС или обратно, пак ли ще се иска сваляне на депутатския имунитет, за да се съди извършителят!? На кой юрист не е ясно, че за криминални престъпления имунитет няма и не трябва да има? Въпросите са риторични, но само при наличие на действуваща независима съдебна власт, а такава в България няма ! Всяко юристче хитро си слага ламаринки, защото не е сигурно дали утре Ганчо няма да дойде на власт и да му разкатае фамилията !? Затова главният номер е за се прехвърлят отговорността и задълженията, да се размият действията и конкретната, лична вина! Конституцията и цялото ни законодателство е изградено и базирано точно на това, затова знакови дела се мотат по 10 и повече години, покриват се с давност, купуват се съдебни състави и защитават престъпниците с всички възможни средства ! Вече и на малолетните е ясно, че има нещо много гнило в България, но няма политическа и обществена воля да се оправи ! Партиите разделиха хората така, че престъпленията, несигурността, заплахите и омразата станаха нормално ежедневие !
В най -пресните събития свързани с имунитета на Сидеров, има очевиден, странен казус, свързан с исканията на прокуратурата !? За да се иска сваляне на имунитета, означава че има нарушение на чл. 69 от Конституцията, т.е. има политическо изказване и действие, което трябва да бъде санкционирано !? Искането на Главният прокурор е за хулиганска проява и криминално престъпление, защо му е нужен имунитет, кое пречи Сидеров да бъде осъден по бързата процедура, ако са събрани всички доказателства ? На кого е нужен политически процес ? Същите въпроси възникват и по делата срещу Цветанов? Сериозни съмнения за съдебен чадър се заформят за Борисов, Станишев, Плевнелиев.... Тези господа сами са избрали да влязат във взривоопасната, гуждоугодна, българска политика, трябва да бъдат наясно с публичността, прозрачността и огромната отговорност. За секунда не бива да мислят, че са имунизирани, че нещо ще се покрие с давност, че нещо ще им се размине и прости, относно извършено престъпление ! Тук става дума за умишлена ликвидация на българската държава и народ, дами и господа политици от всички цветове, а за това давност и смекчаващи вината обстоятелства няма ! Ако не сте достатъчно подготвени, нямате нужните знания, обслужвате волно или неволно чужди интереси, вървете си незабавно, преди народната присъда !


Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Борислав Михайлов даде реален шанс на вратарите да направят кариера в чужбина
Водните централи помогнаха на Турция да преодолее шока от скъпия газ
Fordham: По-близо сме до цена на петрола от 200 долара за барел
Русия отбеляза ден 1500 от войната с нов ракетен удар, Киев се надява на системи THAAD
SOFIX записа седмичен ръст от 0,25%
Политолог: Войната в Иран вероятно ще приключи като замразен конфликт
Илия Лазаров: Докладчикът за присъединяването на РСМ към ЕС е пристрастен
Мартин Димитров: Ако не се вземат мерки, тръгваме надолу като Румъния и Гърция
Централна емисия
Пясъчни облаци от Сахара оцветиха небето над Турция и Гърция
Централна емисия
Любен Дилов-син: Радев има какво да научи, надяваме се да бъде добър ученик
Артета иска от Арсенал да спечели требъл
Гергана Топалова е на полуфинал в Аржентина
Мацката на Мбапе не си пада по футбола + СНИМКИ
Владо Стоянов разкри причините за най-срамното отпадане на Лудогорец в Европа
Бербатов отново дава съвети за инвестирането в спорта
Гьоко се стяга да тресне Ботев Пловдив
Симона Халачева се присъединява към звездния актьорски състав на спектакъла на Театър „София“ – „Скрити лимонки“
Дневен хороскоп за 4 март, събота
Поверия за Цветница (Връбница)
Безплатни прожекции на детския филм „Случаят Тесла“
Ставаме ли по-алергични?
Хубави промени до 30 юни за 6 зодии
Обезвредиха дрон и части от дрон във водите на Черно море
Американски военен самолет е свален над Иран, екипажът е в неизвестност
8 души са ухапани за седмица от кърлежи във Варна
Ясна групата на Спартак за мача в Пловдив
Община Варна отново с максимално висок кредитен рейтинг
За седмица: Спипаха над 230 шофьори с алкохол или наркотици
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато
Мистериозни проблясъци близо до Земята: Засечени са през 50-те години на миналия век