Госпожа Дора Апостолова е голям български родолюбец, световно известен историк и създател на организацията ДРД „Идея за България”. Живее от 30 год. Във Финландия, преподавала е в най-известните европейски университети и има преведени свои книги на няколко езика. ДРД „Идея за България”, трябва да обедини за кратко време в едно всички честни и почтени българи тук и в чужбина и след спечелване на предстоящи избори, да се положи началото на един нов и достоен живот за всеки българин.
Не заради някаква пропаганда в полза на някой или нещо, а заради истината, която трябва да е знае всеки българин, ще публикувам поредица от материали на г-жа Дора Апостолова.
КАКВО НИ ДОНЕСЕ 9 МАЙ?
Реалната история на Европа след II Световна война, която българите не познават
На 9 май 1945 г.бе обявен края на II Световна война- войната с най- много човешки жертви в историята на човечеството и донесла най-голямата разруха за Европа.
50 милиона човека загинаха в тази война, (от които 20 милиона от СССР). Още е 150 милиона от цяла Европа и света останаха инвалиди и сираци, а 250 милиона останаха без дом и гладуваха като кучета години..,години наред.".
Европа успя да се вдигне от огромната разруха на войната ,благодарение на раждането на своя специфичен държавен социален модел СОЦИАЛНА ДЪРЖАВА( известна още с имената „социализъм“, „Държава на всеобщото благоденствие“) , по териториите на левия английски икономист Джон Мейнард Кейнс за „държавен социализиран капитализъм“, стъпил върху „Капитала“ на Маркс, която Емропа започва да строи от края на 50 -те години и продържава до ден днешен.
Западноевропейците изграждаха своята социална държава с много демокрация и то РЕАЛНА, върху нейните принципи се роди и ПРАВОВАТА ДЪРЖАВА, която стана първата предпоставка западноевропейските народи да се вдигнат огромната разруха на войната и достигнат огромен материален духовен просперитет. Сега западноевропейците от северна и средна Европа- Швеция, Финландия, Норвегия , Дания, Холандия, Германия, Австрия и Швейцария са построили изцяло развития социализъм на Маркс и се считат за най-добре изградени социални държави, те достигнаха с точно 15 пъти по-висок жизнен стандарт от българите.
А на нас българите, победата на 9 май ни вкара насила след окупация в азиатската сталинистката комунистическа тоталитарна система на СССР и ни изолира от Европа.
Комунистите наложиха своата идеологиа за държавна и престанаха да говорят за другата Европа, само се говорше и учеше историята на СССР, а другата Европа се обявяваще за"загнилия капиталистически запад".
Те имаха политическа система, но не и социална. Понеже не бяха заложели в идеологиета си демокрация и не изградиха правова държава ,на нейно място изградиха тоталитарна държава.
Комунистите също строяха социална държава по Кейнс, но не искаха да признаят това и извършиха големи извращения на теориите му- премахната пазарната икономика, малкия и среден бизнес и частната собственост в икономиката на малкия и среден предприемач и това стана първата причина те да не успяват да построят социална държава и да се провалят под навлезлия 80-те години от САЩ американски вариант на новия вид капитализъм- НЕОЛИБЕРАЛИЗМА, известен още с други имена- „глобализъм“, „олигархичен, финансов корпоративен капитализъм“.
Рейгън подкупи последните елити на единствен партии комунистическите да внесат неолиберализма. В Русия той бе внесен с плана "Дълес" от елита на Горбачов, наследника му Елцин и назначения от Елцин -Путин. Последният стана майка и татко на олигарсите и ги бетонира в Русия.
У нас неолиберализма бе вкаран с плана „Ран Ът“, но през Русия, по модела на КПСС, като държавната собственост бе разграбена и подарена на последния комунистически елит на БСП- Луканов и сие.
Така от Русия комунистите ни докараха ново олигархично робство и хвърлила България в ръцете на руските олигарси, които по линията на глобалния пазар на неолиберализма, като по силните, заедно с българските олигарси, започнаха да изнася националните богатства и парите на българите в десетократен размер, заедно със небето, земята, слънцето водата и свободата им и да ги закарват в крайна сметка в американски банки. Това ограби и направи България най-бедната страна в Европа, носи на българите голяма бедност и мизерия.
Неолиберализмът и неговото ново олигархично робство след 1989 г отново ни изолира от Европа и на територията на на България бе извършен най- големия геноцид в най-новата история на Европа. Загубихме над 3 милиона човешки ресурси, нацията намаля от 9 милиона под 5 милиона станахме циганизираща се и умираща държава на доизживяване.
С дъжа и мириса на парите на олигарсите си Путин успя да създаде свои партии в България- всички олигархични партии БСП, ДПС,СДС, НДСВ са създадени под четката на Путин, също и лилипути ядещи от путинвата олигархична софра- АТАКА, НФСБ и други.
Сега олигарсите на най- големите партии и техните лилипути -слуги като Сидеров, В.Симеонов, Д.Хаджиев ,мутрата Слави Бинев, намиращи се под диктовката на Путин се опитват да изкарат България от ЕС и да я вкарат Евразийския съюз на Путин и да ни наложат неговата политическа система, повтаряща рецидивите на старата сталинистка политическа система, добавила и чертите на възродения фашизъм, без един лост на демокрацията на Европа: свобода на словото, убежденията, политически плурализъм, правовата държава. И да върнат България с век назад!
В дена на победата 9 май отново изпълзяха старите комунисти-интернационалисти и запяха руски песни, величаейки Путинова Русия като нов избавител на Европа, без да видят нейните олигархични дрешки и олигархично робство донесено на българския народ. Нито виждат новите имперски амбиции на Путин да възстанови земите на старата Руска империя и да включи в тях балканските страни- България, Македония и Сърбия.
Бдете Българи, не позволявайте чужди външни и вътрешни врагове да унищожават вас и България! Не позволявате втори план "Ран Ът"!
Не позволявайте България да бъде извадена за трети път в историята и от нейното естествено цивилизационно място-Европа!!!
Дора Апостолова
Материал на "Идея за България"
КАКВО НИ ДОНЕСЕ 9 МАЙ?
Реалната история на Европа след II Световна война, която българите не познават
На 9 май 1945 г.бе обявен края на II Световна война- войната с най- много човешки жертви в историята на човечеството и донесла най-голямата разруха за Европа.
50 милиона човека загинаха в тази война, (от които 20 милиона от СССР). Още е 150 милиона от цяла Европа и света останаха инвалиди и сираци, а 250 милиона останаха без дом и гладуваха като кучета години..,години наред.".
Европа успя да се вдигне от огромната разруха на войната ,благодарение на раждането на своя специфичен държавен социален модел СОЦИАЛНА ДЪРЖАВА( известна още с имената „социализъм“, „Държава на всеобщото благоденствие“) , по териториите на левия английски икономист Джон Мейнард Кейнс за „държавен социализиран капитализъм“, стъпил върху „Капитала“ на Маркс, която Емропа започва да строи от края на 50 -те години и продържава до ден днешен.
Западноевропейците изграждаха своята социална държава с много демокрация и то РЕАЛНА, върху нейните принципи се роди и ПРАВОВАТА ДЪРЖАВА, която стана първата предпоставка западноевропейските народи да се вдигнат огромната разруха на войната и достигнат огромен материален духовен просперитет. Сега западноевропейците от северна и средна Европа- Швеция, Финландия, Норвегия , Дания, Холандия, Германия, Австрия и Швейцария са построили изцяло развития социализъм на Маркс и се считат за най-добре изградени социални държави, те достигнаха с точно 15 пъти по-висок жизнен стандарт от българите.
А на нас българите, победата на 9 май ни вкара насила след окупация в азиатската сталинистката комунистическа тоталитарна система на СССР и ни изолира от Европа.
Комунистите наложиха своата идеологиа за държавна и престанаха да говорят за другата Европа, само се говорше и учеше историята на СССР, а другата Европа се обявяваще за"загнилия капиталистически запад".
Те имаха политическа система, но не и социална. Понеже не бяха заложели в идеологиета си демокрация и не изградиха правова държава ,на нейно място изградиха тоталитарна държава.
Комунистите също строяха социална държава по Кейнс, но не искаха да признаят това и извършиха големи извращения на теориите му- премахната пазарната икономика, малкия и среден бизнес и частната собственост в икономиката на малкия и среден предприемач и това стана първата причина те да не успяват да построят социална държава и да се провалят под навлезлия 80-те години от САЩ американски вариант на новия вид капитализъм- НЕОЛИБЕРАЛИЗМА, известен още с други имена- „глобализъм“, „олигархичен, финансов корпоративен капитализъм“.
Рейгън подкупи последните елити на единствен партии комунистическите да внесат неолиберализма. В Русия той бе внесен с плана "Дълес" от елита на Горбачов, наследника му Елцин и назначения от Елцин -Путин. Последният стана майка и татко на олигарсите и ги бетонира в Русия.
У нас неолиберализма бе вкаран с плана „Ран Ът“, но през Русия, по модела на КПСС, като държавната собственост бе разграбена и подарена на последния комунистически елит на БСП- Луканов и сие.
Така от Русия комунистите ни докараха ново олигархично робство и хвърлила България в ръцете на руските олигарси, които по линията на глобалния пазар на неолиберализма, като по силните, заедно с българските олигарси, започнаха да изнася националните богатства и парите на българите в десетократен размер, заедно със небето, земята, слънцето водата и свободата им и да ги закарват в крайна сметка в американски банки. Това ограби и направи България най-бедната страна в Европа, носи на българите голяма бедност и мизерия.
Неолиберализмът и неговото ново олигархично робство след 1989 г отново ни изолира от Европа и на територията на на България бе извършен най- големия геноцид в най-новата история на Европа. Загубихме над 3 милиона човешки ресурси, нацията намаля от 9 милиона под 5 милиона станахме циганизираща се и умираща държава на доизживяване.
С дъжа и мириса на парите на олигарсите си Путин успя да създаде свои партии в България- всички олигархични партии БСП, ДПС,СДС, НДСВ са създадени под четката на Путин, също и лилипути ядещи от путинвата олигархична софра- АТАКА, НФСБ и други.
Сега олигарсите на най- големите партии и техните лилипути -слуги като Сидеров, В.Симеонов, Д.Хаджиев ,мутрата Слави Бинев, намиращи се под диктовката на Путин се опитват да изкарат България от ЕС и да я вкарат Евразийския съюз на Путин и да ни наложат неговата политическа система, повтаряща рецидивите на старата сталинистка политическа система, добавила и чертите на възродения фашизъм, без един лост на демокрацията на Европа: свобода на словото, убежденията, политически плурализъм, правовата държава. И да върнат България с век назад!
В дена на победата 9 май отново изпълзяха старите комунисти-интернационалисти и запяха руски песни, величаейки Путинова Русия като нов избавител на Европа, без да видят нейните олигархични дрешки и олигархично робство донесено на българския народ. Нито виждат новите имперски амбиции на Путин да възстанови земите на старата Руска империя и да включи в тях балканските страни- България, Македония и Сърбия.
Бдете Българи, не позволявайте чужди външни и вътрешни врагове да унищожават вас и България! Не позволявате втори план "Ран Ът"!
Не позволявайте България да бъде извадена за трети път в историята и от нейното естествено цивилизационно място-Европа!!!
Дора Апостолова
Материал на "Идея за България"

Американските акции се понижиха за трети пореден ден
Япония представи инвестиционен план за 2,3 трлн. долара за следващите 14 години
OpenAI влиза в чип надпреварата с нов продукт, създаден съвместно с Broadcom
Наследниците на Берлускони продадоха имението му в Сардиния на катарски шейх
Искат ли британците нов референдум 10 години след Brexit
България е сред най-засегнатите страни в ЕС от американските мита
Времето днес, 25 юни: Облаци, краткотрайни валежи и гръмотевици на места
Хороскоп за 25 юни 2026 г.: Интересни срещи за Близнаците, Рибите да слушат интуицията си
Кратка разходка след хранене - малък навик с големи ползи
Шофьори срещу еколози заради ограничаване на скоростта по магистралите
Какво представляват автоимунните заболявания?
Огромен астероид приближава Земята с 32 000 км/ч
Еквадор - Германия
Спортът по телевизията днес, 25 юни
Мачовете по телевизията днес, 25 юни
Босна удари Катар и гледа към елиминациите
Швейцария победи Канада с 2:1 и завърши на върха в група "В" на Мондиал 2026
Жозе Моуриньо: Мога да помогна на Килиан Мбапе да достигне още по-високо ниво
Нумерологична прогноза за 25 юни
Транзитът на Юпитер в Лъв на 30 юни 2026 носи огромен успех за 4 зодии
Дневен хороскоп за 25 юни, четвъртък
3 лесни противовъзпалителни рецепти за вечеря
5 елемента на луксозната баня
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Григор Димитров е на 1/4-финал в Майорка
10-годишно дете се удави в басейн в Ахелой
Селекционерът на волейболистите: Ние никога не се отказваме
Черно море стартира контролите с победа над Янтра
Двете загинали деца в катастрофа са от футболната школа на Славия
Задържаха двама дилъри на фентанил във Варна
Китайска компания осъществи сателитно обаждане до обикновен смартфон
Индия отваря ключова ракетна технология за частния сектор
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Какво ни очаква до 2035 г. според предсказанията на Никола Тесла
Титан и Плутон споделят една и съща мистериозна спектрална характеристика