BGONAIR Live

Остават само три дни за подмяна на лични карти

Глобата за неподменена карта е от 20 до 150 лв.

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Остават само три работни дни за подмяна на стари лични документи с изтекъл срок.

Глоба от 20 до 150 лв. може да отнесе всеки, който е забравил или е пропуснал да подмени старите си лични документи. Около 140 000 души все още не са се сдобили с нови документи, сочат данните на полицията.

От 1 януари 2011 г. се отменя шестмесечният гратисен период за личните карти с изтекъл срок. От МВР успокояват, че вече няма опашки и не се налага раздаването на номера.

От районните управления съветват хората да се възползват от това, тъй като в момента пред паспортните служби е спокойно, и могат да си извадят нови документи.

Кандидатите за нови документи ще могат да посетят гишетата до 19 часа в делничните дни. Информация на БНТ.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата