IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Не липсата на лаптоп спирала учениците, а липсата на интерес


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

33
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 3 Не харесвам 1
Голямо реване.Пък нула предложения.Просто няма опозиция.Само клакьори.Жална ни майка
отговор Сигнализирай
32
До 30
преди 4 години
Харесвам 1 Не харесвам 3
Лелее.Хората работят дистанционно на служебните си компютри, които са и със съответната защита.А една компютърна конфигурация не е скъпа изобщо.
отговор Сигнализирай
31
Друг аспект
преди 4 години
Харесвам 13 Не харесвам 1
До Анонимен 30Ако плащаш за нещо, ще го цениш.Ако детето ти не ще да учи, няма да даваш луди пари при условие, че трябва да платиш училищни такси, учебници, пособия, храна в училищния стол и т.н. Ще се замислиш къде да го пратиш да учи занаят, още щом навърши 12 г.Но ако си от етноса, за когото всичко това е безплатно, що да си мъчиш детето? Нека се мярка в училището от дъжд на вятър, важното е даряването на гювеч да не секва.
отговор Сигнализирай
30
Тези средства на ЕС,
преди 4 години
Харесвам 14 Не харесвам 2
които ще бъдат "насочени към закупуване на устройства",не са ни подарени, те са част от нашите задължителни вноски към ЕС.Това са пари на българските данъкоплатци, които с личните си пари са купили "устройства" на своите деца.Е, сега ще купят "устройства" и на децата на онези, които хрантутят чрез соц.помощи и които, кой знае как, намират начин да купят на децата си прескъпи телефони. Ама у децата им има "липса на интерес".Интересно, бащите на тези деца за по колко ще шитнат "устройствата"?
отговор Сигнализирай
29
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 2 Не харесвам 3
До АнонименВ Германия дават безплатни интернет и има всякакви безплатни учебници на немски, турски и т..н.
отговор Сигнализирай
28
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 9 Не харесвам 3
Ама разбира се, че не е липсата на лаптоп. Щото ако имат хората 1 компютър вкъщи, на който двама родители трябва едновременно да работят дистанционно, а детето трябва да учи, със сигурност липсата на техника не е проблем. Или ако детето е в някое забутано село, дето няма нормален интернет, или е на план с лимит на гигабайтите ама изоообщо това не е проблем. Пълни измишльотини. Образованието в БГ е безплатно, т.е. ако искате децата да учат дистанционно, осигурете таблети, интернет И бавачки!
отговор Сигнализирай
27
Анонимен - хм 2
преди 4 години
Харесвам 11 Не харесвам 2
По цели дни разговори с ученици, родители, проверки.Разбира се, не всички са го правили. някои са си клатили краката. Всичко това с ресурси на учителите -техните телефони, компютри, Интернет. Само учениците нямали тия неща.Каква глупост! Като дойде края на уч.година и някои родители се усетиха, че децата им не са влизали в часове, не са пращали домашни и се оказа , че -" децата нямали телефони , лаптопи. Как да пращали домашно?"Ами вие нали имате телефон?И те мънкат.
отговор Сигнализирай
26
Анонимен - хм 1
преди 4 години
Харесвам 13 Не харесвам 1
Този откри топлата вода. Но не даде да се пишат отсъствия.и на учениците. Плати само по 5 часа на ден работа на учителите. Не платиха лекторските часове и 2ри час на класа. Всяка събота и неделя класните трябваше да звънят -за своя сметка- на ученици и родители и да разпитват защо не са влезли в даден час, после да го описват в доклада до директора. И така всяка седмица - 1 отчет и 1 доклад . В отчета пък се описваше с кого колко минути си говорил, консултирал, къде, как и колко си преподавал .
отговор Сигнализирай
25
Анонимен
преди 4 години
Харесвам 12 Не харесвам 3
по зле министър на образованието не сме имали
отговор Сигнализирай
24
пери
преди 4 години
Харесвам 17 Не харесвам 3
Какво отношение да имат учениците към образованието, когато всичко им се предлага на тепсия? Няма оставащи, всички преминават в горен клас, без значение могат ли да четат, смятат и пишат. Оценки се подаряват, всички завършват и средно, и висше. Заради делегираните бюджети няма подбор, няма конкуренция, учениците не полагат нито старание, нито усилия, защото им ясно от първи клас, че ще завършат без проблем. Е, кой е виновен? Те или МОН?
отговор Сигнализирай
Новини