Във връзка с честването на 24 май – Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост, се въвеждат промени в организацията на движението, съобщиха от Столичната община.
От 7,00 ч. на 24 май до приключването на празничните прояви се забраняват престоят и паркирането на паркингите на пл. "Княз Александър Първи", пл. "Атанас Буров", ул. "Княз Александър Първи" – между бул. "Цар Освободител" и ул. "Московска", улиците "Оборище" и "Шипка" – между ул. "Кракра" и бул. "В. Левски", от страната на Националната библиотека.
Шествието по случай празника ще започне от 10,30 ч. на 24 май по маршрут от пл. "Княз Александър Първи", бул. "Цар Освободител", бул. "Васил Левски" до паметника на Св. св. Кирил и Методий.
От 8,00 до 11,00 ч. се забранява влизането в двете посоки на превозните средства по бул. "Цар Освободител" – между бул. "В. Левски" и пл. "Независимост", ул. "Аксаков" – между ул. "Бенковски" и ул. "Дякон Игнатий", ул. "Бенковски" – между ул. "Аксаков" и бул. "Цар Освободител", ул. "Леге" – между ул. "Съборна" и пл. "Атанас Буров", ул. "Княз Александър Първи" – между ул. "Съборна" и пл. "Княз Александър Първи".
От 10,00 до 12,00 ч. се забранява влизането на превозни средства по бул. "Васил Левски" – между бул." Цар Освободител" и бул. "Янко Сакъзов", и по ул. "Оборище" – между ул. "Кракра" и пл. "Св. Ал. Невски".
От 10,00 до 12,00 ч. се променят маршрутите на автобусната линия №9 – от бул. "Евлоги и Христо Георгиев" до Националния стадион, с обратен завой и по маршрута си; на автобусни линии с номера 280 и 306 – от бул. "Цариградско шосе" по бул. "Евлоги и Христо Георгиеви", ул. "Ген. Гурко", бул. "Васил Левски" и от бул. "Цар Освободител" по маршрута си.
Тролейбусите по линиите с номера 1 и 2 – от бул. "Васил Левски" ще се движат след кино "Одеон" по бул. "Патриарх Евтимий" – по маршрутите си; по линии номера 4 и 11 – от бул. "Цар Освободител" по бул. "Васил Левски", ул. "Ген. Гурко", бул. "Евлоги и Христо Георгиеви", и от бул. "Цариградско шосе" – по маршрута си.
Тролейбусите по линии с номера 1, 2 и 4, които идват от кв. "Хаджи Димитър" и "Левски Г", ще се движат до ул. "Оборище" и оттам по бул. "Васил Левски", бул. "Княз Дондуков" – по маршрутите си.
От 16,00 ч. ще бъдат забранени престоят и паркирането на превозни средства пред Националния исторически музей.

Кадър на деня за 6 август
Американските борсови индекси са в отстъпление, петролът отново се устреми нагоре
OTP Group отчете силни финансови резултати през първото полугодие
В Европа работят над 10 хил. пивоварни, в България те са 42
Пазарният регулатор на ЕС ще оценява управлението на риска в управляващите дружества
RWE се отказва от проектите си за морски вятърни паркове в САЩ
Шум, бетон и жеги: Как животните се променят, за да оцелеят сред хората?
Късна емисия
Целулит - защо се появява и какво наистина работи срещу него
Христо Янев след разгрома над "Макаби": Критиките няма да ме спрат да работя за ЦСКА
Лошото момче на НБА ще продължи да играе във Финкс
Бруно мина медицинските тестове в Северен Лондон
Атрактивен шампион по забиване идва в Европа
Спортът по телевизията днес, 7 август
Мачовете по телевизията днес, 7 август
ОФИЦИАЛНО: Вини Жуниор остава в Мадрид до 2032
Таро карта за 7 август, петък - Деветка пентакли
Дневен хороскоп за 7 август, петък
Бисквитена торта с течен шоколад и йогурт
6 идеи за релакс за заети жени
3 ползи за здравето от сините боровинки, според диетолози
Янка Рупкина и „Мистерията на българските гласове“ в новата песен на Ели Гулдинг
Можем ли да живеем до 146 години, а и повече?
Как да изберем протеинов шейк и за какво трябва да внимаваме?
Психология за родители: Режимът и чувството за предвидимост
Защо рискът от исхемичен инсулт се повишава в горещините?
FDA одобри Еnlicitide decanoate: Революционна перорална терапия за висок холестерол
Болест на Бехтерев – как храненето може да подпомогне контрола на заболяването?
Винисиус Жуниор преподписа с Реал (Мадрид)
ЦСКА удари с 3:0 Макаби като гост
Тъжна вест! Почина голямо име в медицината
Златото стигна до 4295 долара за унция
Във Варна наградиха победителите в Спартакиадата на ВМС
Нови правила пратиха рекорд на Карлос Насар в историята