IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Инспектори "арестуваха" препарирани животни от кръчми

Двама ресторантьори от Пловдив ще се бръкнат с глоби до 10 бона

Препариран муфлон. Снимка: Булфото

Препариран муфлон. Снимка: Булфото

След многобройните полицейски акции в Пловдив, които бяха белязани с показни арести, дойде ред и на представителите на фауната.

Инспектори от РИОСВ откриха в две местни заведения прерарирани животни, които са защитен вид.

В единия бар в залата за посетители са били изложени горска ушата сова, обикновен мишелов и две лапи от кафява мечка.

В друга кръчма проверяващите се натъкнали на екземпляри от дива котка и зеленоножка. Имало е и трофеи от благороден елен и сръндак.

Въпреки че посетителите нямали нищо против да пийват и хапват в компанията на препарираните животинки, инспекторите ги иззели, след като собствениците не представили документи за произхода им.

Най-вероятно защитените видове са паднали жертва на бракониери, а след като майстори са ги препарирали, те са били изтъргувани скъпо в заведенията, коментираха за Dnes.bg от РИОКОЗ.

На двамата шефове-ресторантьори - Ангел Т. и Запрян Ч., ще бъдат съставени актове за нарушение на Закона за биологичното разнообразие – глобите са до 10 000 лева.

Според Закона е забранено умишленото улавяне, убиване, притежание, препариране и излагане на публични места на защитени видове животни.

Проверките в пловдивските заведения продължават.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата