Левски загуби първите си точки за сезона

29 авг 2005 09:40,
Живко Миланов. Снимка : levski.bg.
Отборът на Левски загуби първите си точки в тазгодишното първенство, след като завърши 1:1 в гостуването си на Пирин 1922. Още в 16-та минута на двубоя „сините” имаха възможността да открият резултата, но Илиян Василев спаси изпълнената от Даниел Боримиров дузпа.

След няколко опасни атаки домакините стигнаха и до гол. В 34-та минута след груба грешка в защита на Левски Атанас Николов добави избитата от Георги Петков топка, след удар на Петър Шопов – 1:0.

Само четири минути по-късно гостите изравниха чрез десния халф бек Живко Миланов, възползвал се от центриране на Димитър Телкийски. До края на мача атаки следваха и пред двете врати, но до ново попадение не се стигна.

След четвъртия кръг Левски е лидер в първенството с 10 точки, следван от ЦСКА, Локомотив (София) и Черно море с по 9. Последен в класирането е Ботев без спечелена точка.