Левски спечели първия финал за титлата след 3:1 над Лукойл Нефтохимик

Следващият двубой ще се изиграе днес отново в люлинската зала Сиконко
15 мар 2005 13:57,
Левски Сиконко направи първа крачка към спечелването на титлата в националното първенство по волейбол за мъже. Вчера “сините” победиха с 3:1 Лукойл Нефтохимик (25:23, 13:25, 25:18, 25:18) в собствената си зала Сиконко, като се играе до три победи от пет срещи.

Пред многобройна публика двубоят започна равностойно, но домакините успяха да спечелят първия гейм с 25:23. Във втората част последва отпускане от страна на Левски, от което се възползваха гостите – 25:13. До края на срещата обаче “сините” не оставиха шансове на съперника и спечелиха и двата следващи гейма с 25:18.

Следващият двубой ще се изиграе днес отново в люлинската зала Сиконко.

Волейболистите на Славия спечелиха с 3:1 (18:25, 25:22, 26:24, 25:22) срещу Марек Юнион Ивкони първия плейоф за трето място. “Белите” загубиха леко първия гейм, но с добра игра обърнаха мача и спечелиха благодарение най-вече на изявите на капитана си Матей Казийски и на Цанко Цанов. Вторият мач е в сряда в Дупница, като се играе до две победи от три срещи.