Постигнахме равенство при гостуването си на Полша
Обновена: 13 окт 2020 21:11 | 13 окт 2020 21:11, Веселина Йорданова
3
Снимка: БГНЕС, архив

Младежкият национален отбор на България пропусна голям шанс почти да си осигури място на Евро 2021, след като завърши 1:1 при гостуването си на Полша.

Резервата Здравко Димитров изведе "лъвовете" напред в 41-ата минута, но след почивката домакините се добраха до важното за тях равенство с гол на Бида Бартош (66'). Кръг преди края на квалификациите поляците имат 17 точки, докато възпитаниците на Александър Димитров са с 15 т.

Следващият мач на България е домакинство на един от двата аутсайдера в групата - Естония, който има 5 т. Нашите ще гонят задължителен успех и ще се надяват последният в класирането Латвия да победи Полша като гост, за да се класираме на шампионата на Стария континент.