На фона на поскъпващия живот у нас, как се се увеличили доходите на политиците?
Всяка година лицата, заемащи висши постове попълват декларация, в която вписват сумите, които са успели да заделят през последните 12 месеца.
Председателят на НС Цвета Караянчева е посочила налични близо 50 хиляди лв. и на влог над 151 хиляди лв.
Премиерът Бойко Борисов, който е посочил влог за около 200 000 лв., натрупани от заплати и обезщетения през годините. През миналата година той не е придобивал нови имоти, като е разчитал на официалната си заплата от около 7 650 лв. на месец.
Президентът Румен Радев е обявил годишен доход от близо 136 000 лв. Той има на влог почти 50 000 лв, а спестяванията му са 8 000 лв, съобщава Bulgaria ON AIR.
Вицепремиерът Томислав Дончев е декларирал само 38 000 лв., налични от заплата. Крacимир Кaрaкaчaнoв имa 110 хил. лв. oт зaплaтa и 11 300 лв. хoнoрaр в бaнкoв влoг. Cъпругaтa му Рocицa e oбявилa 6000 лв. oт зaплaтa, кaктo и 28 485 лв. в бaнкa oт зaплaтa и 16 265 лв. oт нaeм. Coциaлният миниcтър Дeницa Caчeвa e дeклaрирaлa cпecтeни oт зaплaтa 23 068 лв. Тя имa и три cтaри бaнкoви дeпoзити.
Докато политическият елит декларира все повече спестявания, пропастта между многото бедни и малкото богати не спира да расте.
Според икономистите високите заплати би трябвало да са застраховка срещу корупционни практики. На практика обаче се оказва, че в Северна Европа, където политиците взимат по-малко, корупцията е в по-ниски ниски нива, на юг обаче заплатите и корупцията се развиват в права пропорционалност.
Заради това и населението е по-ощетено. Теменужка Видева е пенсионер от 2013 година. Преди това работила като учител по рисуване. Днес пенсията ѝ е 300 лв. 50 от тях отиват за лекарства. Тръгнала е на пазар. Ще си купува месо, а това не й се случвало често. Доволна е от парите, които държавата отпуска на пенсионерите- 3 месеца по 50 лева.
И пресмята, че ако всички пенсии бъдат вдигнати с 50 лева за 12 месеца над 10% от пенсионерите ще могат да прескочат прага на бедността.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Прибалтика излиза с единна позиция срещу Русия
Политиките на Тръмп и възходът на Китай заплашват фармацевтичния сектор на Европа
Залогът на Индия относно ядрената енергия започва да се отплаща
Нидерландия одобри употребата на системата за подпомагане на водача на Tesla
Приложими ли са таксите за преминаване на кораби през Ормузкия проток?
Износът на нови коли от Китай расте с над 73% през март до около 700 хил. автомобила
Ирландка отсрами българите и показа как се прави фестивал на козунака за Великден (ВИДЕО)
Обедна прогноза
България се сбогува със славея на Странджа Янка Рупкина (ВИДЕО)
МВР обяви как ще пази реда около дербито ЦСКА - "Левски" на 13 април
Велика събота: В полунощ патриарх Даниил ще благовести възкресението на Христос
Уникален успех: Изабелла Шиникова е на финал в Египет
Бесният Вили Вуцов пак подхвана мощно Лудогорец
Топ клубове идват за Ето’о! „Хиени“ си заплюха още двама от ЦСКА и трио на Левски
Звезда на сините отсече: Всички са от Левски, даже и полицаите
Звезда на ЦСКА със сериозна закана към Левски
Ла Лига или Шампионска лига? Флик разкри кой турнир е приоритет за Барса
Седмична нумерологична прогноза за 13 – 19 април
Любовен хороскоп за 13 – 19 април
Нумерологична прогноза за 11 април
Чай от бяла бреза – при целулит и ставни болки
Какво се прави на Велика събота
Поверия за здраве за Великден
Какво ще бъде времето в неделя?
74-годишен мъж загина при пожар в добричко село
Стотици се сбогуваха с Янка Рупкина
Раздават 500 яйца за Великден във варненски храм
Жестоко убийство разтърси кърджалийско село
Полицията издирва 29-годишен мъж от Девня
С новите скафандри на НАСА астронавтите могат да оцелеят до 6 дни след авария
Астронавтите от „Артемида II“ се завърнаха на Земята след рекордна мисия до Луната
Скрит процес във водите на океаните затопля Земята
Нов екипаж от милиметрови червеи ще лети към МКС с важна мисия
Сателитни данни разкриват неочаквани факти за Земята
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера