BGONAIR Live

Вече няма български войници в Ирак

Последните 130 души от българския контингент са на безопасно място в Кувейт; генерал Колев обеща, че военните ще посрещнат Нова година със семействата си

Вече няма български войници в Ирак

Последната част от 130 души от българския контингент в Ирак е на безопасно място в Кувейт от снощи.

Това съобщи пред журналисти министърът на отбраната Веселин Близнаков след днешната панихида в памет на загиналите в Ирак български военни.

Според началника на ГЩ на БА ген. Никола Колев, до края на седмицата и последните военнослужещи ще се завърнат и ще посрещнат Нова година със семействата си.

Ще останат само четирима, които ще придружават кораба с техниката, те трябва да пристигнат в средата на януари, уточни ген. Колев.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
България
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата