Евродепутатът Радан Кънев, чийто син беше задържан вчера за притежание на наркотик, обясни във фейсбук случилото се.
Той не отрича деянието на сина си и подчертава, че законът важи за всички, както и последиците от него.
Кънев благодаря на медиите за разбирането и сдържаното отразяване на случилото се със сина му.
Ето пълния текст на публикацията:
Вчера сутрин, около 9 без 10, след гостуване при приятели, синът ми Борис, на 16г., е бил спрян за рутинна проверка от патрул на МВР, в близост до дома ни, в квартал “Манастирски ливади”. Полицаите са открили в него около грам марихуана.
Обадиха се веднага, аз ги срещнах на мястото на проверката, където подписахме съответните документи и синът ми доброволно предаде откритото вещество на криминална полиция.
След това беше отведен в 6-то РПУ, където му беше наложена мярка полицейско задържане до 24 часа. По-късно беше освободен, след повдигане на обвинение за притежание на наркотично вещество, представляващо маловажен случай.
По случая е започнато досъдебно производство, на което той и цялото ни семейство ще съдействаме добросъвестно.
Не подценявам действията му, за които ще понесе последици според закона. Независимо колко честа е употребата на марихуана и колко достъпна е тя за децата ни, ние с Деница никога не сме проявявали толерантност към забранени вещества и сме отделили немалко време да убеждаваме детето си да не се подхлъзва по това изкушение.
За наше съжаление и огорчение, явно не сме намерили верния подход.
Честно казано, не разбирам защо е необходимо в тези случаи децата да бъдат задържани, особено след като родителите са реагирали още преди задържането.
Но от много разговори с познати и колеги-адвокати разбрах, че това е обичайната практика на МВР. Без да я одобрявам, не очаквам, че за нашето семейство важат различни правила. Надявам се в бъдеще да бъдат променени.
Благодарим от сърце на всички, които се обадиха с подкрепа и тревога за детето ни. Мнозина от вас не бяха нито приятели, нито съмишленици, а просто хора, които проявяват разбиране към тревогата на едно семейство и човешка съпричастност към едно дете.
Защото 16 годишните са деца, колкото и да не искат да го признаят - пред себе си и пред нас.
Благодаря и на медиите за разбирането и сдържаното отразяване. Моментът е труден за нас - не заради ефекта върху родителите, а заради рисковете за детето.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Пакет от мерки в помощ на туристическия сектор ще бъде предложен до две седмици
Кандидати от „Прогресивна България“, ПП-ДБ, „Възраждане“ и БСП в дебат за здравеопазването по Bulgaria ON AIR
Швеция купува системи за противовъздушна отбрана за над 900 млн. долара
Air France-KLM подаде първата оферта за дял в португалската авиокомпания TAP
Тримесечните продажби на Volvo се свиват заради геополитическите трусове
Ипотечен гигант в САЩ приема за първи път жилищни заеми, обезпечени с криптовалути
МВР: Купуването на гласове расте, цената достига 50-100 евро
Първа копка за "Къща на децата" – глас и подкрепа за младите (СНИМКИ)
Комисията по професионална етика към ВСС се самосезира заради Емилия Русинова
„Сцената на изборите“: „Директно“ тръгва из страната, за да покаже проблемите на хората извън София
Надцакване: Ман Юнайтед и Ливърпул дават по 100 млн. евро за "бик"
Стоичков получава своя пореден кът слава
Голямо кроше! Световната вицешампионка Янева скъса кръстни връзки
Джерард съветвал Салах: Не прави това, не и по този начин!
Само 1000? Левски обяви важна новина
Ново 20! Ето какво ще направи за Левски спряган за нов собственик на сините?
Питка за Цветница
25 знака, че вселената иска да бъдете с определен партньор
Skindred се присъединяват към Hills of Rock 2026
Късметлийски дни през април за всички зодии
Какво се случва с кръвното налягане, ако ядете гъби редовно
Задължителни ястия за Лазаровден
Полярният ни кораб е в Средиземно море, завръща се във Варна на 9 април
От началото на май МВР ще взема точки и за превишаване на средната скорост
Колко ще струва почивка по нашето Черноморие за Великден?
Спират ученическите курсове по автобусни линии във Варна по време на великденската ваканция
76 арестувани само за ден във Варна при мащабна акция на полицията
Дечев: Дори във фризьорски салони се откриват приготвени пари за купуване на гласове
Учени откриха зловещи структури под ледовете на Гренландия
Супервулкан в Япония се пробужда: Учени засякоха ново натрупване на магма
НАСА изстреля астронавти на историческа мисия до Луната
Китай представи най-тежкия товарен дрон в света с обсег от 3000 км
Предложиха нова мисия за изследване на Уран
Ново изследване: Земята е формирана изцяло от материал от вътрешната част на Слънчевата система