

Много коментари чета и слушам тези дни. Направо не мога да повярвам как от човек, който си провеждаше детоксикация от новини, минах в другата крайност. Търся си и оправдание за това и го намирам. Но то си е за мене. Това, което ме кара да пиша сега е... неудобната истина, че не се вижда КРАЯТ! Не на протеста!
Да, звучи високопарно и многословно. И сигурно е така. Сигурно, ако не беше кокошката на име Мая пред парламента вчера. Ако не беше Open Office-а пак там. Ако ги нямаше стотиците бели балони с надпис оставка пред парадния вход на НС. Ако "червените бабички" не вървяха всяка вечер с мегафони в ръка. Ако барабаните и тъпаните не отмерваха в шамански ритъм онова, което тупти у човека вляво под ключицата.
Странни ми се виждат на този фон заклинания от вида на "Орешарски - шанс за България", "СТРЕС вместо полъх от Бузлуджа", "Да спасим малките населени места чрез Орешарски!"..... Странни не защото не ги споделям, а защото... идват в противовес на бумтящото сърце в София. Те са една много закъсняла реакция на осиротелите български градове и села срещу напусналите ги техни жители. Противопоставяне на "големи" към "малки" - фалшиво до най-дребната си молекула, което с десетилетия беше подхранвано и от медиите...... полугласното мото, че "София е България....."!
Странно ми е, защото Орешарски няма да ме върне в моя роден град... По-скоро ще ми даде началния шут, от който имам нужда, за да напусна и аз малкото китно местенце на централните Балкани. Толкова малко, че обръчи от непрокопсаници и недъгави зелени тикви са го стиснали и цедят зер е "сиренето" на Крали Марко от онази приказка. И толкова голямо, че ми дава тези 27 вечери, изтъкани от свежа глътка въздух, че не съм сама! И други има.... Желаещи и можещи да понесат мисълта за промяна.... Действащи, за да реализират обрата, който ще им върне загубените прекрасни 24 години... И без "помощта" на "пакетчето" на Орешарски....
И в тази връзка пускам тук една много любима моя песен, която иначе обожавам да слушам сетя ли се за любов...... толкова далечна.... Защо я пускам тук.... ами заслушайте се в текста.... може би и на вас ще ви напомни за отношенията в обществените лагери от последния месец..... липса на ВЗАИМНОСТ...... непремерено самочувствие..... и една единствена надежда .....
Аз назаем не съм те прегръщал
и назаем не съм те мечтал,
всяка ласка под брой за ми връщаш.
Мен ми стига, че нещо съм дал.
Може днес да не дойдеш на среща,
но след ден,
но след два,
но след три
да потрепне в душата ти нещо
и за мен да преминеш гори.

Как Иран планира да затвърди победата си в битката със САЩ
Доверието към застрахователните компании нараства от 47% до 60% за шест години
Облигациите на „Болерон“ ще се търгуват на БФБ от 26 юни
Социалната пенсия за старост става 183 евро от 1 юли
КЗК разреши на "Юробанк" да купи офис сградата Telus Tower в центъра на София
OneFunded: как работи моделът на prop trading и защо привлича все повече български трейдъри
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до септември 2026 г.
Спукана гума на камион е довела до тежката катастрофа на АМ "Тракия"
Рецепта от тефтера на баба: Тиквички с яйца и сирене
18 месеца затвор за шофьор на камион, хванат с амфетамин и кокаин в София
KWU SENSHI Световна купа за аматьори с трето издание през юли
Иска го и ЦСКА: Лудогорец рязко охлади Левски за Чочев
Сделка! ЦСКА привлича бразилец от Гьозтепе
Официално! Левски с нов собственик
Исторически успех! България сломи световния шампион
Грозно! Вандалски акт върху паметника на Гунди и Котков + СНИМКА
Малдини реже Италия
3 лесни противовъзпалителни рецепти за вечеря
5 елемента на луксозната баня
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Летен коктейл с джин и сода
Изберете раковина и вижте какво ви очаква през юли
Не повече градове, а повече живот: как пътуват хората след 40
Страхотно! Волейболните национали удариха световния шампион Италия
Гълъб Донев: Приходите отдавна са изостанали спрямо разходите
Затварят училища и туристически обекти заради рекордните жеги в Европа
KWU SENSHI Световна купа за аматьори с трето издание през юли
Изслушват кмета Коцев по темата сметопочистване на общинската сесия във Варна
Новият състав на ЦИК ще предложи законови промени
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Какво ни очаква до 2035 г. според предсказанията на Никола Тесла
Титан и Плутон споделят една и съща мистериозна спектрална характеристика
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди