Хърватски футболист играл с COVID-19 в Истанбул

Хърватия и Турция завършиха 3:3 в контрола
Обновена: 12 ное 2020 09:15 | 12 ное 2020 09:15, Елка Василева
5

Защитникът на Хърватия Домагой Вида е играл с коронавирус в контролата срещу Турция в Истанбул, завършила 3:3.

Футболистът е научил за положителната си проба след изиграването на срещата. Вида игра а през първата част, след което беше заменен.

След потвърждението на положителната проба, той е бил поставен в изолация и ще прекара така няколко дни в Истанбул, предаде БНР.

Йосип Брекало асистира на Марио Пашалич за второто изравняване в мача в 53-ата минута, а три минути по-късно сам изведе своите напред. Но турците бързо стигнаха до ново равенство в 58-ата минута чрез водещия си реализатор в момента Дженгиз Юндер.

Джен Тосун откри от дузпа за домакините в 23-ата минута, а Анте Будимир изравни след 9 минути. Дениз Тюрюч даде преднина на турците пет минути преди края на първото полувреме след асистенция на Тосун.