Сан Антонио спечели трета титла в последните седем години

За MVP (Най-полезен играч) във финалната серия бе обявен Тим Дънкън, който приключи вчерашния мач с 25 точки и 11 борби
24 юни 2005 10:50,
Тимът на Сан Антонио и техните фенове празнуват третата титла за последните седем години. Снимки: АП
Отборът на Сан Антонио спечели трета шампионска титла в Националната Баскетболна Асоциация (НБА) за последните седем години, след като късно снощи победи Детройт Пистънс с 81:74. „Шпорите“ вдигнаха шампионския трофей и през 1999, и 2003 г.

Титлата бе решена за първи път в последната седма среща от 11 години насам. Двата отбора разменяха водачеството на няколко пъти до последната четвърт, в която „шпорите“ показаха, че са по-стойностният отбор.

Тим Дънкън отбеляза първия кош в последните 12 минути с прекрасна забивка, а до края на двубоя Сан Антонио наниза 24 точки срещу 17 на своя съперник. След няколко тройки на Брус Боуен и Робърт Ори "шпорите" дръпнаха 67:61 в средата на частта, но с добра защита Пистънс стопиха преднината на 72:68 само 1,20 мин. преди края.

Крилото на Спърс блокира удар на Чонси Билъпс, а в ответната атака Ману Джинобили реализира нови две точки. До края на двубоя „буталата“ накъсваха мача с чести фалове, но така и не успяха дори и да съкратят преднината на новите шампиони.

За MVP (Най-полезен играч) във финалната серия бе обявен Тим Дънкън, който приключи вчерашния мач с 25 точки и 11 борби. По време на седемте мача от серията крилото отбеляза средно 20 точки и овладя 14 борби. С голям принос за победата бе и Ману Джинобили, нанизал 23 точки, както и Робър Ори с 15.

Вече бившите шампиони от Детройт - Ричърд Хамилтън и Чонси Билъпс, приключиха съответно с по 15 и 13 точки, докато Бен Уолъс наниза 12 и овладя 11 борби под двата коша.