Ансамбълът ни без медал на обръчи, титлата е за Италия
Обновена: 16 юли 2023 16:52 | 16 юли 2023 16:40, Стела Стоянова
7
Снимка БГНЕС

Боряна Калейн спечели втория си златен медал от Световната челъндж купа по художествена гимнастика в Клуж-Напока, Румъния. След като по-рано през деня българката триумфира във финала на топка, след това тя отвя конкуренцията и във финала на бухалки.

Изпълнението на Боряна ѝ донесе оценка от 33.350 (D. 16.700; A. 8.450; E. 8.250).

Дария Варфоломеев от Германия остана втора, а с бронза се окичи София Рафаели от Италия.

Ева Брезалиева остана със сребро от финала на лента, получавайки оценка от 30.500.

Ансамбълът на България остана без медал във финала с пет обръча на световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Клуж - Напока (Румъния). Европейските и световни шампионки Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова допуснаха сериозни грешки в изпълнението си (излизане на уред извън килима и използване на резервен) и с резултат от 30.400  точки (Трудност 17.000; Артистичност 7.300; Изпълнение. 6.400) останаха на шеста позиция, съобщи БНР.

Титлата заслужиха гимнастичките от Италия с оценка от  35.500 точки (Трудност 19.100; Артистичност 8.350; Изпълнение. 8.050) . Среброто стана притежание на  петорката от Бразилия, която получи 34.450 точки (Трудност 19.100; Артистичност 7.950; Изпълнение. 7.400). Ансамбълът на Мексико се окичи с бронзовите отличия с оценка от 32.150 точки (Трудност 17.100; Артистичност 7.550; Изпълнение. 7.500)