Кандидатстудентски наръчник посочи ВУЗФ като един от най-добрите университети за следване на икономика и финанси

Висшето училище предлага богат избор от бакалавърски и магистърски програми във всички сфери на бизнеса
19 апр 2021 17:07, Красимир Ангелов
22
Кандидатстудентски наръчник посочи ВУЗФ като един от най-добрите университети за следване на икономика и финанси
Снимка: ВУЗФ

Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ) получи едно от водещите места сред най-добрите университети за следване в България. Новият кандидатстудентски наръчник "Образование и специализация в чужбина" 2021 на „Маркет тренд“ посочи ВУЗФ като едно от петте най-добри висши учебни заведения у нас, където кандидат-студентите могат да следват специалности в сферата на икономиката.

За изготвянето на класациите и подредбата на водещите университети в страната, наръчникът цитира най-актуалната Рейтингова система на МОН за висшето образование. Образователното списание посочва водещите висши училища за различните сфери и в чужбина, като специално място отделя и за професионалната реализация на студентите, завършвайки дадена образователна степен и специалност.

Освен в сферата на икономиката, ВУЗФ заема едно от челните места и в класацията на най-добрите университети, където бъдещите студенти могат да следват финанси. Висшето училище предлага богат избор от бакалавърски и магистърски програми във всички сфери на бизнеса, като най-характерното за него е, че паралелно с висококачественото академично обучение, ВУЗФ залага и на засилени практически занимания и стажове, с които да помогне на студентите да стартират своята професионална кариера още от студентската скамейка. Ноу-хау на университета е разработването на специалности съвместно с бизнеса и привличането на преподаватели от практиката, които съчетават успешна академична и бизнес кариера.

Академичната политика на висшето училище е насочена към прилагането на най-добрите образователни практики в Европа и света, като основната му цел е осигуряване на високо качество на обучението, базирано на модерни дигитални технологии и платформи, и успешна професионална реализация на студентите чрез поддържане на много добро сътрудничество с бизнеса.

Над 90% от завършилите висшето училище започват работа по придобитата специалност в банки, застрахователни, осигурителни и търговски дружества. Завършилите ВУЗФ са и сред най-добре платените специалисти в направление “Икономика” – със среден облагаем доход от 2354 лв. по данни на НОИ за 2020 г.

ВУЗФ предлага на студентите безплатни консултантски услуги, свързани с обучението по отделните специалности и с възможностите за професионално и личностно развитие.

Обучението във ВУЗФ е на високо равнище, съизмеримо с водещи университети от Европа и САЩ. Доказателство за това е осъществяването на тясно сътрудничество с редица чуждестранни университети по различни бакалавърски и магистърски програми, както и прилагането на иновативни и гъвкави форми и методи на преподаване.

Университетът притежава британска акредитация, получена от The British Accreditation Council и международно призната диплома. През март 2021 г. ВУЗФ получи акредитация и от АCCA, (The Association of Chartered Certified Accountants), Великобритания, за своите бакалавърски и магистърски счетоводни специалности. Завършилите тези програми имат право да придобиват ACCA qualification.

Дори и към момента висшето училище организира различни бизнес, финансови, предприемачески академии и кариерни курсове както за ученици, така и за последващо професионално развитие на студенти и младежи.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


22
Още по темата: ВУЗФ
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
6
0
 
1
 
! Отговори
az преди 2 години
Да, завършил съм и двата. Има разлика, УНСС ни лъжеха тук-там, но наистина имаше 2-3 изпита, които бяха сериозни (в моя случай бях финанси при Стоян Александров където си беше сериозно - 2 или 3 пъти ме късаха, икономиките и счетоводството бяха лесни, но трябваше учене!). ВУЗФ е друго - таксите бяха 4-5 пъти по-високи навремето спрямо УНСС, и им е важно студентите да могат да завършват ритмично. Няма кой да доучва 2-3 години там.. Но преподавателите са свежи и има възможност за модерна дискусия.
5
0
 
2
 
! Отговори
Анонимен преди 2 години
Не помня колко пъти обръщах внимание на "Журналистите" от типа на Кр.Ангелов, че има законови положения и изисквания за да може едно висше учебно заведение да се нарече "Университет". Ама кой да чуе и да прочете. Дори самите собственици на въпросното заведение са наясно и са го нарекли "УЧИЛИЩЕ"!Другото интересно е колко плащат те на "журналистите" за тази непрекъснато лееща се реклама на това "Училище"!
4
0
 
5
 
! Отговори
Анонимен преди 2 години
айде поне му сложете надпис "платена публикация"...!смешни сте...
3
0
 
9
 
! Отговори
vlady преди 2 години
ВУЗФ продава дипломи, в УНСС все пак има известен брой брадви като Орешарски, Хърсев и др., които държат студентите да учат.
2
0
 
4
 
! Отговори
Уа у у у ... , преди 2 години
Ко станА с хУНСС ?
1
0
 
12
 
! Отговори
Знае се! преди 2 години
Университет произвеждащ най-добрите ,,КАЛИНКИ"! Събрани без подбор, обучавани със страх да не напуснат защото няма да има такси за обучение - такова обучение може да бъде хвалено само от тези, които стават милионери от парите на обучаваните!