Сигнали в Helpbook: Шум от строители, улица - море

Сигнал и за незаконно строителство във Варна
2
Сигнали в Helpbook: Шум от строители, улица - море

По традиция летния сезон е времето, през което се извършват ремонти и строителни дейности. В някои случаи обаче работата се изпълнява некачествено или в разрез със законовите норми.

В платформата на Helpbook.info получихме няколко сигнала за нарушения. Наш потребител ни пише следното: „Повече от 10 години сградата на ул. "Иван Драсов" 4а е недовършена. Смятахме, че причина за това е изграждане на незаконен последен етаж. От няколко месеца сградата отново беше оградена със строителни платна и за наша изненада, вместо премахване, беше изграден още един етаж. На поставената информационна табела е посочено, че е издадено разрешение за преустройство и покриване на ателие за творческа дейност, но на практика се изгражда нов етаж, който засенчва извън всякакви норми намиращите се от северозападната част на улицата сгради. Наред с изграждане на етажа, започна и поставяне на стоманобетонни рамки и греди в северозападната част на етажа, което още повече ограничи периода на слънцегреене върху задните сгради. Изпратих сигнал до Община Варна, но на 03.08.2022 г. получих отговор, че контролът по изпълнението е на ДНСК, поради което моля да бъде извършена проверка и ако се констатира незаконно строителство или отклонение от издаденото строително разрешение, да се предприемат мерки по премахване. Прилагам снимки и отговора на Община Варна“. Вижте сигналът тук

Сигнализираха ни и за системно нарушаване на законовите разпоредби за вдигане на шум от строителен обект. „От близо 3 месеца строители работят и копаят денонощно зад нашата кооперация , включително събота и неделя от 8 сутринта. Вдигат прах и неописуем шум, след като потърсихме информация за обекта и не открихме никаква налична, ни наведе на мисълта за нередности на съответния обект. Никъде няма поставена табела за текущия строеж и самите работници отговарят уклончиво…Молим за съдействие от ваша страна и проверка!“, пише авторът на сигнала. Вижте сигналът тук 

Изпратиха ни снимка от улица в район „Слатина“, която се превръща в същинско море при дъжд. При поставяне на нов тротоар се е образувал висок праг, който пречи на водата да се оттича в предназначените за това шахти и вместо това залива входните врати на живущите. Нашият потребител твърди, че за да влезе и излезе от дома си са му нужни гумени ботуши. Вижте сигналът тук

Ако видите нередност, проблем, с който се сблъсквате всеки ден и искате да подадете сигнал - направете го онлайн в HelpBook.info!


2
Още от Общество
ПП призовават: Без маски на закрито в София
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
2
0
 
0
 
! Отговори
Анонимен преди 3 дни
Toя джамия ли ще строи.. Разваля фасадата на хубавата сграда. Много *** народ.
1
0
 
3
 
! Отговори
Анонимен преди 3 дни
Аз пък моля да проверят засенчването на ул."Искър", около малките номера-1...10. Добре че се разкарахме оттам! Вече имам доста познати, които купуват разни хаври в близките села, а някои даже стоят. Има толкова презастроени райони, че вече не прилича на град, а на Хонг Конг