С обвинителен акт на Окръжна прокуратура – Благоевград е повдигнато обвинение на 83-годишния С.С. за извършено от него престъпление – блудство с малолетни, представляващо особено тежък случай. Обвиняемите по делото са бащата на пострадалите деца Е.Ч. и жената, с която той живеел - Д.Ч. Двамата умишлено улеснили извършителя на престъплението.
Обвиняемият Е.Ч. има пет деца. Тяхната майка не полагала грижи за тях и те били отглеждани от него, а през определени периоди били настанявани в професионални приемни семейства. Двете му малолетни дъщери са диагностицирани със специфични разстройства и умерена умствена изостаналост. По отношение на момичетата били извършвани многократни проверки от отдел „Закрила на детето“, при които били констатирани конкретни проблеми.
Към 2020 г. мъжът живеел на семейни начала с Д.Ч. Чест гост в дома им бил пенсионерът С.С. По време на едно от посещенията си той поискал от тях да го допускат в стаята на децата за извършване на блудствени действия без съвкупление с малолетните дъщери на Е.Ч. За да ги мотивира им обещал всеки път да дава суми от по 10 – 20 лева.
След получаване на съгласието им, в периода от декември 2020 г. до май 2021 г., С.С. системно извършвал блудствени действия с двете момичета. При тръгване от дома им оставял пари на обвиняемите Е.Ч. и Д.Ч.
Децата казвали за действията на възрастния мъж на баща си и Д.Ч., но двамата възрастни нищо не предприемали, тъй като това се извършвало с тяхно знание и съгласие.
На 05.05.2021 г. в дирекция „Социално подпомагане“ бил депозиран сигнал, касаещ едно от пострадалите момичета. След извършена проверка детето спешно било настанено в професионално приемно семейство. Събрани били данни за извършени блудствени действия и спрямо малолетната й сестра.
В хода на разследването са били извършени съдебно псиахитрично-психологични експертизи на жертвите на престъплението – момичетата на 12 години и 9 години. Вещите лица са заключили, че децата са били обект на повтаряща се многократно сексуална злоупотреба, което се е отразило на поведението им. Налице са симптоми на преживяна от тях психотравма. Пострадалите не са могли да предвидят последиците от извършваните спрямо тях деяния, поради възрастовата незрялост и установения интелектуален дефицит.
Предстои делото да продължи в съда.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 20 юни
Как ястребовата политика на централните банки влияе на пазарите на акции?
Преломен момент настъпва във войната в Украйна
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца
Империята на ислямската гвардия ще спечели най-много от отмяна на санкциите срещу Иран
Иран пак затвори Ормузкия проток
Вулканът Семеру изригна: Миньор е с тежки изгаряния
5 зодии, които ще разцъфтят през сезона на Рака (21 юни – 22 юли) 2026 г.
НА ЖИВО: Германия - Кот д'Ивоар 0:1
Нидерландия разгроми Швеция с 5:1 на Мондиал 2026
ПО МИНУТИ: Нидерландия – Швеция 5:1
Още един дългогодишен съотборник на Везенков напусна Олимпиакос
Христо Янев след победата на ЦСКА: Резултатите в контролите не са най-важни, мислим за Европа
Цварц ги почна, ЦСКА обърна словенци
Дневен хороскоп за 21 юни, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 22 - 28 юни
5 любопитни ритуала за 21 юни, когато настъпва астрономическото лято
3 слънчеви десерта за 21 юни – ден на лятното слънцестоене
Комедийният феномен Sooshi Mango разсмя до сълзи българската публика
Любовен хороскоп за 22 - 28 юни
Нидерландия разби Швеция с 5:1 на Мондиала
И тримата пострадали работници на АПИ са с опасност за живота
Седмичен хороскоп 22 юни - 28 юни 2026
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Цените на горивата у нас вървят надолу
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни