Салма Хайек се оказа поредната жертва на Харви Уенстейн. Това призна самата актриса пред "New York Times".
"В продължение на години той беше моето чудовище", заяви звездата от "Десперадо" и отбеляза, че е почувствала, че всичко е свършило и вече е оцеляла.
"Скрих се от отговорността да говоря с извинението, че достатъчно хора вече са участвали в осветяването на моето чудовище. Не смятах, че гласът ми е важен, нито мисля, че ще има значение", отбеляза тя.
Хайек споделя, че дълги години се е чувствала горда, че може да прости, но фактът, че се е срамувала да опише подробностите на онова, което е простила, я е накарало да се замисли дали този проблем наистина е решен за нея.
"Когато толкова много жени се изявиха и описаха какво точно им е направил Харви, трябваше да се преборя със страха си и да приема, че моята история, която е толкова важна за мен, е капка в океана на скръб и объркване".
Звездата заявява пред изданието, че се е вдъхновила от момичетата, които са имали смелостта да говорят, особено в общество, избрало президент, обвинен в сексуален тормоз и насилие от много жени.
Салма Хайек разказва за пътя й като ученичка до мексиканска сапунена звезда и ролята й в "Десперадо". По онова време Уенстейн се е превърнал в магьосник на нова вълна в киното с оригинално съдържание, което движи и основния поток.
В същото време е било немислимо мексиканската актриса да се стреми към място в Холивуд. Среща се с продуцента по-отблизо по време на снимките на филма за Фрида Кало през 2002 г.
По това време го познава бегло, покрай приятелството й с режисьора Робърт Родригес. Всичко, което Салма знае за Харви е, че притежава забележителен интелект и, че е лоялен приятел и семеен мъж.
Сега актрисата си дава сметка, че е възможно приятелството й с Куентин Тарантино и Джордж Клуни всъщност да са я спасили от изнасилване. Актрисата получава минимален хонорар за артисти плюс 10%. Също така се сдобива и с договор с Miramax да снима още няколко филми за компанията, за да затвърди статута си на водеща актриса.
"Не ме интересуваха парите. Бях толкова развълнувана да работя за Харви и тази компания. Наивно смятах, че съм сбъднала мечтата си. Имаше шанс за мен. Бях никой, а някой ми бе казал "Да". Не предполагах, че ще стане мой ред да кажа "Не".
"Не", за да му отвори вратата по всяко време на нощта, в хотела, където се появявал неочаквано, на местата, където снима филми, с които дори не се занимавал, за да му направи масаж, да си вземе душ с него...
Още новини за звездите четете в Tialoto.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
С ескалацията на конфликта страни от Персийския залив спешно търсят българска спецпродукция
Цените на торовете създават риск за реколтата
Украйна даде данни за повредата на "Дружба" на европейски представители
Happy стана генерален спонсор на спектакъла „Кораб в сърцето“
ЕЦБ очаквано не промени лихвите, но влоши прогнозите си за инфлацията заради нарастващата несигурност
"Дронамикс" планира първите си търговски полети тази година по маршрут София-Русе
Спипаха над 30 пияни и 6-ма дрогирани шофьори за ден
Съдът отхвърли искането за експертиза на запис с Кьовеши пред ЕП по делото срещу Петков
Циклонът "Нарел" приближава Австралия с ветрове до 260 км/ч
Столичната община започна мащабно почистване на фасади и площади
Историческо! Клубовете от Висшата лига с единодушно решение!
Левски получи двоен стимул в битката с Лудогорец за титлата
Мъри дава живец на Гьоз-Гьоз в базата
Голяма новина за ЦСКА и Лудогорец, Левски също е замесен
Бити от Сенегал на финала: "Служебните" от Мароко празнуват "титлата"
Локо Пловдив се похвали с историческо събитие + СНИМКИ
Катерина Иванова: Основният симптом при жените с ендометриоза, е изключително болезнена менструация
Вкусна рецепта с риба за Благовещение
Тест с карти: Какво ще се промени в живота ви до една година?
Време е за приказки!
7 храни с повече протеин от яйцата
7 могъщи поверия за пролетното равноденствие на 20 март
Депутатите приеха единния електронен билет за различни видове транспорт
Над 4700 са кандидатите за власт на вота за 19 април
Над 35 000 заявления за гласуване в чужбина са подадени до момента
"Проклятието" на еврото застигна и риболовния билет
Данъчните ще ни следят с изкуствен интелект
Евакуираха цял блок в Добрич заради пожар
Мистериозна огнена сфера в небето над САЩ предизвика паника
Откриха нови луни около Сатурн и Юпитер
Защо НАСА отложи извеждането на ракетата за мисията „Артемис II“
Агонията на кометата C/2025 K1 ATLAS се превърна в неочакван подарък за науката
Астронавтът от Starliner Бъч Уилмор разказа за преживения ужас в орбита
Рядко явление в Атлантическия океан: Морски гиганти са забелязани на неочаквано място