Бърни Екълстоун е добре познат с това, че превърна Формула 1 в глобален бизнес за милиарди и състезания във всеки ъгъл на света. Той също така е и добре известен с изказванията си, които не веднъж са предизвиквали скандали.
В разгара на протестите в САЩ и Европа, подтикнати от движението BLM, Формула 1 бе критикувана заради липсата на расово разнообразие. И то най-вече от шампиона Люис Хамилтън, който остава единственият чернокож състезател. Той създаде собствена организация The Hamilton Commission, стана част от протестите и се възмути, че най-големите звезди от F1 не изразяват позицията си, а запазват мълчание.
Екълстоун похвали Хамилтън за инициативата му, но не спря там.
"Люис Хамилтън е много специален. Първо, той е много, много, много талантлив пилот, а сега се оказва, че има и талант да защитава каузи, в които вярва. Кампанията, която започна за чернокожите е прекрасна. Той се справя страхотно. Хората като него - лесно разпознаваемите, са онези, които обществото слуша", каза Бърни, който напусна поста си на шеф на Формула 1 през 2017 г. и сега е само съветник.
Ала Екълстоун е на мнение, че инициативата на Хамилтън няма да постигне нищо, "нито добро, нито лошо", за Формула 1.
"Просто ще накара хората да се замислят кое е по-важно. Мисля, че се отнася за всички. Хората ще си помислят: "Какво подяволите? Защо чернокожите и белите трябва да са на едно мнение относно белите хора?" В повечето случаи, чернокожите са по-големи расисти от белите", заяви той пред CNN. Когато го питат защо е на това мнение, той отговаря, че просто "това е забелязал през годините".
Според Бърни и свалянето на статуите е безсмислено. "Трябваше да си ги оставят там", заявява той. Бившият бос на Формула 1 не веднъж е влизал в медийните заглавия със скандалните си възгледи. През 2009 година, той заяви, че "Адолф Хитлер е човек, който е успявал да свърши работата си" и подкрепи политиката на Путин срещу хомосексуалистите.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Лагард отхвърли възможността за преждевременното ѝ оттегляне като шеф на ЕЦБ
Подновеният оптимизъм около преговорите с Иран окрили европейските индекси
САЩ удължиха с още шест месеца дерогацията за рафинерията в Бургас
Boeing изпреварва Airbus по доставки през първото тримесечие
Индексите на БФБ отчетоха ръстове при оборот под 400 хил. евро
Петер Мадяр търси баланс между търговската политика на ЕС и Китай
Миков: Очертава се коалиция Радев - ГЕРБ, БСП не трябва да участва
БЛС: МЗ бяга от отговорност и налага двоен аршин, всеки втори доплаща за лечение
Нови 30 случая на морбили в страната за една седмица
Централна емисия
Унгария след Орбан: Краят на една политическа ера
Голям провал за Григор Димитров, вече ще играе квалификации
Драма с 5 гола във Враца: Ботев обърна Локо
Възрастта в бойните спортове: Кога си в пик и кога започва спадът?
Паника на "Герена": Лудогорец ще съкращава разликата от Левски
Алкарас го направи в Барселона
Звезда на Милан зарязал секси голфърка + СНИМКИ
3 рецепти, с които да използвате агнешкото от Великден
Промени в личния живот за 4 зодии до края на април
Uriah Heep с прощален концерт за феновете в България
Чайове при перименопауза – за добър сън и при горещи вълни
Ново начало за 3 зодии след Великден
Как да ускоря горенето на мазнини, ако съм над 40?
Увеличават се кражбите на велосипеди
37 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Световната банка с нова мрачна прогноза
Съдии вдъхновиха варненски гимназисти с реални истории от практиката
Какво време ни очаква в сряда?
15-годишна повози аверите си на покрива на колата, двама пострадаха
За първи път в историята: „Чудовище“ на 700 000 години се надигна с 9 см
Ярка светлина, вероятно метеорит, озари нощното небе над Североизточна Англия
Стартъп предлага отглеждане на „човешки клонинги в безсъзнание“ за органи
Товарният кораб „Сигнус“ достави пет тона товари на МКС
Учени създадоха материал, който еволюира без „мозък“
Японската JAXA планира да донесе на Земята проба от комета