Григор Димитров се класира на осминафиналите в Синсинати

Той надви казахстанеца Александър Бублик
18 авг 2021 20:15, Нели Христова
15

Григор Димитров се класира за осминафиналите на турнира от сериите Мастърс в Синсинати, след като победи казахстанеца Александър Бублик с 6-3, 7-5 в мач от втория кръг на турнира. Вчера първата ракета на България започна участието си в надпреварата с успех над 13-ия поставен Роберто Баутиста Агут в два сета, а днес Григор успя да запише втора чиста победа.

Димитров бе загуби досегашните си две срещи с Бублик, включително и във втория кръг на Уимбълдън в началото на лятото, но днес доминираше на корта, за да запише успех след час и 23 минути игра. Българинът бе солиден на собствен сервис и проби съперника си три пъти в два сета за победата.

За място на четвъртфиналите Димитров ще спори с водача в схемата Данийл Медведев или американеца Макензи МакДоналд.